Home Seo Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür veya Yükseltilir?
Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür veya Yükseltilir?

Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür veya Yükseltilir?

33
3

Sitemizi düzenledik, içeriklerini girdik ve yayınladık. Eeeee, sırada ne kaldı. Bunun üzerine sitemi daha nasıl geliştirebilirim diye, diğer siteleri gezmeye başladınız, neler yapabileceğinizi öğrenmek isterken bir de baktınız ki insanlar Alexa‘dan bahsediyorlar… Allah, Allah deyip nedir bu Alexa? diye bir soru kendinize sormuşsunuzdur, herhalde. Alexa ile ilgili bir ton yazı var zaten piyasada. Eee kafanızda baya karıştı. Hala bu Alexa ne işe yarıyor,diye!!!! düşünmeye başladınız yine… Şu an düşünüyorsanız, tam yerine geldiniz diyebilirim. 🙂 O zaman en basit anlatımla, hızlıca hap bilgilerimizi verelim, değil mi?

Alexa Nedir?

Sitenizin, Dünya veya bölgesel olarak  trafiğini “özellikle, veri giriş/çıkışlarını ve ziyaretçi potansiyelini” belirli kriterler göz önünde bulundurarak belirleyen bir sitedir.

Kısacası, sitenizin Trafiğinin verisel olarak yansımasını (reytingini) sizlere gösteren bir site.

Peki Neden Alexa Bu kadar Önemli?

Alexa, bahsettiğimiz verileri herkese gösterdiği için, reklam verenler bu sitedeki verileri referans olarak görüyorlar. Kısacası sizin sitenizle alakalı önemli verilere alexa.com  üzerinden ulaşıyorlar. Reklam veren için, bu referans bilgiler yeterli midir? bilinmez ama bu bilgilere bakıldığı kuşkusuz.

Alexa Değerinizi Düşürmek İstiyorsanız Burayı İYİ OKUYUN. 

  • İlk önce Alexa Toolbar programını tüm browserlarınıza (tarayıcılarınıza) kurun. İnternetten  indirip kurabilirsiniz.
  • Webmastertoos’a sitenizi ekleyin ve içeriklerinizin linklerini hemen Google a tanımlayın.

Aşağıdaki madde yukarıdaki maddeden önemlidir, 10 Yıllık bir tecrübeden kaynaklı bir bilgi olduğu için bu maddeye daha çok önem vermenizi istiyorum.

  • Temanızın hızı çok hızlı olmalı.
  • Temaya’nın içerisinde özellikle anasayfada içerikle alakalı büyük boyutlu resimlere yer verin. O yüzden temanızı hızlı temalardan seçin ki resimler temayı çok fazla yavaşlatmasın. Eğer tema yavaşsa zaten büyük boyutlu resimler yüzünden daha geç açılacaktır. Bu da site için büyük bir sorundur.
  • Videolarınızı kendi hostunuza yükleyin ve sitenizde izlettirin. Videolarınız çok önemli olsun ki izlenilsin. Özellikle hiçbir yerde “sitede” olmayan videolar olmasına dikkat edin. Kendi çektiğiniz  özel videolar olabilir.

Şimdiden başarılar. Kolay gelsin.

(33)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmeni bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(3)

  1. Alexa rank sistemi hala çalışıyormu. Artık alexa uye olmak ücretli oldu dir biliyorum…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.