Home Genel Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

15
0

Yılların vazgeçilmez otomobillerinden biri olan Ford Focus modelleri sizin de ilginizi çekiyorsa bilmeniz gerekenleri hemen aktarmaya başlayalım. Son derece şık ve modern bir tasarıma sahip olan bu otomobiller tatmin edici özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Özellikle ön far ve radyatör ızgarası yerleşimi ile güçlü, çarpıcı bir görüntü sergilediğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu otomobiller hatchback, sedan ve station wagon isimlerini taşıyan 3 farklı gövde çeşidi seçeneğini kullanıcılara sunuyor. Araçların içerisinde ise her biri büyük beğeni toplayan 4 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Bunlar;

  • Active
  • Titanium
  • Trend X 
  • ST-Line

Sadece tasarımıyla değil performansıyla da dikkat çeken bir otomobil olduğunun altını çizmek gerekir. Ford Focus, farklı motor seçenekleri de sunabilen otomobiller arasında yer alıyor. Otomobilin motor seçeneklerini ise şöyle listeleyebiliriz:

  • 1.5 lt EcoBlue dizel
  • 1.5 lt Ti-VCT benzinli
  • lt EcoBoost benzin/hibrit

Hangi motor seçeneğine yönelmiş olursanız olun Euro 6.2 emisyon standardı ile karşılaşıyorsunuz. Bu da otomobilin beğeni toplayan özellikleri arasında yer alıyor.

Dizel Ford Focus modellerinin motoru 120 beygir gücüne sahip. 0 km’den 160 km’ye ulaşması için gereken sürenin sadece 10,6 saniye olduğunu da ekleyelim. Benzinli olan modeller 123 beygir gücüne sahip olmakla birlikte bu motor gücünün hatchback ve sedan kasa tiplerinde olduğu bilgisini de aktaralım. 0 km’den 100 km’ye ulaşma süresi 11,2 saniye olurken otomatik şanzıman için bu süre 12,4 saniye oluyor.

Ford Focus benzin/hibrit modeli ise otomobil tutkunlarının ilgisini çeken özellikler taşıyor. 125 beygir gücüne sahip olan bu tasarım güçlü motor performansı ile ön plana çıkıyor. 0 km’den 100 km’ye sadece 8,4 saniyede çıktığını da bilmeyenler için eklemek gerekir. Peki, bu otomobil modellerinin ikinci el piyasası ne durumda?

Eğer bu sorunun yanıtını kendiniz görmek isterseniz Arabam.com internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede hem araçları daha yakından inceleme şansınız olur hem de fiyatları gözden geçirebilirsiniz. Her dönemin favorisi olmayı başaran Ford Focus modellerini şimdi mercek altına alarak hayallerinizdeki otomobili en düşük bütçeyle satın alma fırsatını kaçırmayın.

(15)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.