Home Seo SEO “Backlink ve Önemi”
SEO “Backlink ve Önemi”

SEO “Backlink ve Önemi”

34
0

Sitenizi yaptınız diyelim, 1 ay boyunca hiç backlink almadan devamlı makele girişi yapın. sayınız istediğimiz sayıya kadar geldi. Yani siteniz tam anlamıyla hazır… O zaman kaliteli sitelerden kendi sitenize backlink alma vaktiniz gelmiştir. Tabi backlink alırken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar var. Bunlar;

Sitenizi anlatan 300-350 kelimelik bir makale hazırlayın.

Makalede; sitenize dönüşüm sağlayacak 1-2 adet link sağlayın.

Bu linkleri makalenizde en iyi kelimelere yerleştirin.Linkler rel=”dofollow” özelliğiyle tanımlandığından emin olun.

Peki backlink alacağımız site nasıl olmalı,

Daha önceden takip ettiğiniz ve kaliteli içeriğe sahip bir site olmalı. Yani devamlı güncel, makaleleri kendine özgün, kısacası çöplük olmayan bir site olmasına dikkat edin. Bu aşamada bütçeniz çok önemli. Makalenizi vermiş olduğunuz site yöneticisinin makalenizde yer alan linki yukarıda anlattığımız şekilde rel=”dofollow” olarak yayınlağından emin olun.

İyi çalışmalar.

(34)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.