Home Seo SEO ” Makale ” Nasıl Yazılmalıdır?
SEO ” Makale ” Nasıl Yazılmalıdır?

SEO ” Makale ” Nasıl Yazılmalıdır?

50
4

Başlıktan da anladığınız üzere, bu makalemizde, sitenizde yer alacak makalelerin düzenlemesiyle alakalı bazı tekniklerden bahsedeceğim. Madde madde yazacağım kurallara dikkat ederseniz, sitenizin SEO‘suna çok yardımcı olacaksınız. O zaman hemen başlayalım ne dersiniz?

1. Makale başlıklarınızda H1 Etiketi Kullanın. Google bu etiketlere çok önem verdiğinden sitenizde kullanacağınız makale başlıklarını bu etiket üzerinden tanımlayın.

2. Makalenin ana fikrini oluşturan bir başlık girmelisiniz. Sonrasında makalenizin başında veya sonuna doğru, başlıkta kullandığınız kelimelerden makale içinde kullanmalısınız. Dolayısıyla güçlü bir makale oluşturmuş olacaksınız. Başlıkta kullandığınız anahtar kelimeleri makale içinde çok fazla kullanmayın.

3. Makalenizde, başlığa uygun olarak girdiğiniz yazınızda yer alan anahtar kelimeleri koyulaştırmanız veya eğik yazmanız kelimenin önemini de artıracaktır. Kısacası bu kelimelere, yazı içinde böyle özellikler ekleyin.

EN ÖNEMLİSİ MAKALENİZİN ÖZGÜN OLMASIDIR…

(50)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(4)

  1. Çok yararlı bilgiler tşkler. Birşey sormak istiyorum her eklediğimiz yazıyı Webmastertools dan “Google gibi Getir” yapmalı mıyız? Bazı okuduğum yazılarda her link için yapılmamalı deniyor. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

    1. Google’ın erken indexlemesini istiyorsanız google gibi getir yapabilirsiniz. herhangi bir sorun olmaz. Size verilen sayı kadar yapabilirsiniz.

  2. Merhabalar ömer bey bir sorum olcaktı google aramalarında mesela ömer bozalan yazınca siteniz ilk sırada ama altlarında diğer konuların linkleride çıkıyor bunu nasıl yapabiliriz

    1. Murat boz arkadaşım, o gördüğün yazılar siteye giren kişilerin google da o şekilde arattığından kaynaklanıyor.Siteye girişler o kelimeden olunca bu şekilde google da yer alıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.