Home Genel En Hızlı Şekilde Hollanda Vizesi
En Hızlı Şekilde Hollanda Vizesi

En Hızlı Şekilde Hollanda Vizesi

36
0

Avrupa Birliği (AB) üyesi devletlerden biri Hollanda olmaktadır. Hollanda, Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından mutlaka vize isteyen ülkedir. T.C. vatandaşları ise 180 gün içinde 90 günü kesinlikle geçirmemek kaydı ile Hollanda seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadırlar.

 Hollanda’ya uzun süreli olarak 90 günden fazla gitmek isteyen vatandaşların pasaport türü hiçbir şekilde fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hollanda vize süreci farklılık göstermektedir. Vize başvuru için gerekli olan evraklar her vize çeşidi için farklı olmaktadır.

 Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

 Hollanda vizesine başvuru yapmadan önce vize türüne karar vermelidir. Başvuracağınız vize türüne göre hollanda vizesi başvuru formunu İngilizce, Türkçe veya Felemenkçe olarak online ortamda doldurmakta mümkündür. Hollanda vizesi için gerekli olan standart evraklar için randevu alabilirsiniz.

 Ayrıca vize başvuru formu ile beraber yetkili başvuru merkezlerinden online olacak şekilde randevular alabilirsiniz. Fakat randevuya gitmeden önce ilk olarak hollanda vizesi ücretini kesinlikle ödemelisiniz. Ve evrakları eksiksiz olarak hazırlanması ve parmak izi yapılması gereklidir. Eksizsiz olarak bütün evrakların tam olması gerekmektedir.

 Evrakların teslimi ile parmak izi taraması ve biyometrik işlemler için kişinin kendisinin gitmesi gerekir. Parmak izi taramaları 5 yıl geçerli olduğu için beş yıl içerisinde parmak izi vermiş kişiler vekâlet vererek gitmeden de Hollanda vizesi almaktadırlar.

 Belgelerin tamamlanması ile beraber kısa süreli vize için 7 ve 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Çalışma ve oturma vizeleri için bu süre gecikebilir. Güvenilir ve hızlı bir şekilde hollanda vizesi almak için www.vizekeyfi.com/ sizlere bu konudaki tecrübeleri ile en iyi şekilde hizmet vermektedir.

 Hollanda Vizesi İçin Gerekli Bütün Evraklar

 Hollanda vizesi için gerekli olan bütün evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Vize için gerekli olan bütün evrakları şu şekilde sıralayabiliriz.

 Pasaportun ve pasaport fotokopileri

 Hollanda vizesi başvuru formu

 2 adet biyometrik fotoğraf (3,5×4,5 cm, 6 ay içinde çekilmiş olması ve daha önce kullanılmamış bir fotoğraf olması gerekir.

 Nüfus cüzdanı fotokopisi

 Vukuatlı nüfus kayıt örnekleri

 Yurtdışı seyahat sigortası

 Uçak ve konaklama gibi rezervasyonların yapılması gerekir

 Arsa ve kira kontratı varsa fotokopileri

 Banka hesap dökümü ıslak imzalı olarak

 Vize ücret dekontları

 Seyahati desteklemeyen ne amaçla olduğunu gösteren destekleyen belgeler.

(36)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.