Home Tanıtım “Yeşil Kahve” nedir, ne işe yarar, etkileri nelerdir?
“Yeşil Kahve” nedir, ne işe yarar, etkileri nelerdir?

“Yeşil Kahve” nedir, ne işe yarar, etkileri nelerdir?

37
0

Merhaba arkadaşlar, İnternet’te gezerken beğendiğim bir çok makaleyi, önemli ise sizlerle paylaştığımı biliyorsunuz. İşte bu makalelerden bir tanesi de, başlıktan da anlaşıldığı üzere ” Yeşil Kahve “… Bu makale, “Yeşil Kahve” nedir, ne işe yarar, etkileri nelerdir? gibi sorularınıza cevap olacak şekilde hazırlandığından,  bu konu hakkında sizlere çok güzel bilgiler sunacağımdan kuşkunuz olmasın.

     Konuya şöyle başlayalım isterseniz. “Yeşil Kahve” Nedir? İlk önce buna cevap verelim, sonrasında faydalarından bahsedelim, ve konuyu bitirelim öyle değil mi? O zaman anlatıma başlayayım.

      Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiş bir kahvedir.

   Zayıflamada yeni moda olan yeşil kahve, içeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahip olduğundan serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Bunun yanında, şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır. Bunların dışında birçok faydası olduğu da kaçınılmaz. Büyük bir ihtimalle, yeşil çaydan sonra önümüzdeki birkaç yıl içerisinde popüleritesini hızla artıracak yeni içeceklerden birisi olacağı kesin. Hatta, yakın zamanda Mehmet Öz’ün de TV şovunda bu üründen çoğu kez bahsetmesi ürünün satışının artmasını da sağladığını söyleyebilirim.

     “Yeşil kahve” nasıl pişirilir? gibi sorularınızı duyar gibiyim. Hemen cevap verelim o zaman, Türk kahvesi gibi pişiriliyor. Yineden ayrıntılı istiyorsanız. O zaman hazırlanışını sizler için kısaca anlatayım.

“2 çay kaşığı yeşil kahveye soğuk su eklenir ve kısık ateşte pişirilir. Fazla kaynatmadan ateşten alınır.” İşte bu kadar. Daha önce yeşil kahve içmediyseniz tadı ve kokusu siyah kahveye göre farklı gelecektir. Yeşil kahveyi, günde 3 defa yemeklerden önce aç karına içebilirsiniz.

     Tabi önemli bir konuyu da sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kahvenin İnternet’te satışı başladığınızı bilmenizi isterim. İnternet’ten yeşil kahve sipariş‘i verecekseniz bir çok site bulabilirsiniz ama size önerim orijinal ve faturalı ürünleri tercih etmeniz. Bunun yanında yeşil kahve yorumlarını İnternet’ten ayrıntılı bir şekilde okumanız.

      Geldik makalemizin sonuna, Yeşil Kahveli günler geçirmeniz dileğiyle… İyi günler…

(37)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.