Home Tanıtım Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Değişir?
Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Değişir?

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Değişir?

42
0

Dijital dünyanın en popüler sektörlerinden biri olan web tasarım sektörü gün geçtikçe gelişmekte olup değişimin ve yeniliğin öncüsü olmuştur. Dijital medyada var olmanın yolu artık bir web site sahibi olmaktan geçiyor. Müşterilere ulaşmanın ve online mecralarda görünür olmanın en kolay yolu olan web sitesi sahibi olmak  pek çok açıdan avantajlı durumdadır. Dolayısıyla web tasarım sektörü de bu avantajları müşterilerine sunarak hizmet vermektedir.

Web tasarım fiyatları konusunu etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunları yapılacak olan web sitesinin içeriği, arayüzü, teknik altyapısı ve arama motoru optimizasyonu olarak ele alabiliriz.

Web Site İçeriği

Öncelikle yapılacak olan sitenin kaç sayfa olacağı, sitede hangi hizmetlerin yer alacağı ve içerikte medya, müzik ve video gibi unsurların ne ölçüde yer alacağı web tasarım fiyatlarını etkileyen konulardır. Dolayısıyla yaptıracağınız web sitesinin hangi amaçla oluşturulacağını önceden belirlemeniz bu konularda karar vermenize yardımcı olacaktır.

Arayüz

Web sitesi tasarlanırken arayüzde kullanılacak olan arayüz tasarımı çeşitleri fiyatları etkileyen bir diğer noktadır. Zira sitenin pek çok açıdan kullanıcı dostu bir arayüz ile tasarlanırsa bu durum sizin avantajınıza olacaktır.

Teknik Altyapı

Sitenizin teknik altyapısında kullanılan ögeler fiyatı büyük oranda etkileyecektir. Sitenin tasarımı yapıldıktan sonra teknik altyapısı oluşturularak arayüze entegre edilir. Sitenizin ne sıklıkla güncelleneceği yönetim paneli konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer yönetim paneline sahip bir site olmasını istiyorsanız bu durum web tasarım fiyatına etki edecek bir diğer unsurdur.

Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO )

Web tasarım yaparken artık çok önemli bir konuma gelen SEO uyumu web tasarım fiyatlarını da etkilemeye başladı. Çünkü internetin bu kadar yaygınlaşması ve hayatımızla iç içe olması müşterilerimizin bizi online ortamlardan bulmasına olanak tanımaktadır. Dolayısıyla SEO uyumlu web siteleri yaptırarak arama motorlarında üst sıralarda çıkmamız potansiyel müşterilerimize ulaşmanın en doğal yoludur. Ayrıca SEO konusunda ilerleyen zamanlarda çalışma yaptırabilmeniz içinde web sitenizin SEO uyumlu olması oldukça önemli bir nokta teşkil etmektedir.

Web tasarım fiyatları neye göre değişir sorusunun cevabı olarak bu kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Tabi fiyatların değişkenlik göstermesinin başka etmenleri de mevcuttur. Web tasarım yaptırırken bu etkenleri göz önünde bulundurmanız karar vermeniz açısından faydalı olacaktır.

Kişisel Web Sitesi Fiyatları

Kurumsal web site fiyatları pek çok farklı faktörün etkilemesi sonucu gerçekleştiğinden fiyatları kişisel web sitesi fiyatlarına göre daha farklılık gösterir. Çünkü kişisel web siteleri herhangi bir firma ya da kurum adına olmadığından kurumsal kimlik çalışmaları yapılmamaktadır. Dolayısıyla bu durum elbette web sitesi fiyatını ister istemez etkileyecektir. Kişsiel web sitesi örnekleri ile kendinize uygun olan web tasarım şeklini seçebilir ve belirlediğiniz kriterler üzerinden hizmet alabilirsiniz.

 

(42)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.