Home Tanıtım Yazılım Firmaları Ne İş Yapar?
Yazılım Firmaları Ne İş Yapar?

Yazılım Firmaları Ne İş Yapar?

284
0

Bilgisayarlar artık hayatımızın en vazgeçilmez parçaları… Yalnızca iş ortamında değil gündelik hayatta da onlardan bağımsız bir yaşam sürdürmeyi düşünemiyoruz. Bu durum yalnızca masaüstüyle de sınırlı değil üstelik. Zaman içinde ufaldıkça ufalan bilgisayarlar cebimize kadar girdiler, hatta saat olarak kolumuza bile onları takılıyoruz. Bugün akıllı diye tabir ettiğimiz her cihazı bir bilgisayar olarak görebiliriz. Çünkü hepsinin bir işletim sistemi, yani bir yazılımı var. Akıllı telefonlar, tabletler, özel programları bulunan tüm makineler yazılım olmadan çalışamıyorlar. Bununla birlikte, teknolojinin gelişimine paralel olarak yazılımların da her geçen gün yenilenmesi, güncellenmesi gerekiyor. Her bir cihazın, sektörün ve her bir uygulamanın farklı farklı yazılımlarının olması gerektiğini ve bu yazılımların gelişen yeni ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenmesi gerektiğini göz önüne alırsak, günümüzün en geçerli mesleklerinden biri olarak karşımıza yazılım uzmanlığı, en önemli firmaları arasında ise yazılım firmaları çıkıyor. TS Yazılım da firmaların ihtiyaçları doğrultusunda yazılım geliştirmeye ve güncellemeye yönelik her türlü hizmeti sunuyor. Peki, yazılım firmaları ne iş yapar, neden bir yazılım firmasıyla çalışmak önemlidir diye merak ediyorsanız bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kullandığınız akıllı fırından çamaşır makinenize, dijital her türlü cihazdan hayatınızın en önemli parçası konumuna gelen bilgisayarınıza kadar hemen her şeyin doğru şekilde çalışabilmesi, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmesi için anlaşılır, pratik ve ihtiyaçlara cevap veren yazılımlara ihtiyacı var. Özellikle bilgisayar tabanlı bir hizmet sunulması söz konusuysa devreye iyi bir yazılım firmasıyla çalışması gerekliliğinin girdiğini unutmayın. TS Yazılım firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda yazılımlar geliştiriyor veya mevcut yazılımlarınızı günün koşullarına, ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre güncelliyor.

Yazılım Nedir?

Yazılım firmasının ne işe yaradığına ve ne gibi avantajlar sağladığına değinmeden önce yazılımın ne olduğuna bakmakta yarar var. Artık herkesin bildiği gibi bilgisayar temelde yazılım ve donanım olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Yani Software ve hardware… Bilgisayar kasasının içinde bulunan ve tutulabilen her bir parça bilgisayarın donanım kısmını oluştururken, bu parçaların birbiriyle olan bağlantısını yöneten ve kullanıcıların işlemler gerçekleştirebilmesini sağlayan komutlara ise yazılım deniyor. Yani yazılım, ana kart, ekran kartı, işlemci, optik sürücü ve gibi parçaların birbirleriyle uyumlu şekilde çalışarak istenen komutların belli kodlamaların yazılması üzerine yerine getirilmesini sağlıyor. Tüm bunların olabilmesi için de bir mühendislik ve elbette yazılım uzmanlığı gerekiyor. 

Yazılım Firmalar Neler Yapar?

Yazılım firmalarının sağladığı hizmetler de çeşitli olabiliyor. Bazı yazılım firmaları yalnızca tek bir sektöre yönelik çalışmalar yapabiliyor örneğin, bazıları ise belli programlar üzerine çalışmalar yapabiliyor ya da hizmet verdiği bir kuruluşun seçtiği bir programı yönetebiliyor. Bazı yazılım firmaları web tasarım konusunda da hizmet verebiliyor. Böylelikle web sayfasına yönelik her türlü alt yapısal çalışmayı gerçekleştiriyor ve sayfayı yönetiyor. Kısacası, yazılım firmaları için ağırlıklı olarak yazılım programını üreten ve bu programı yöneten firmalar diyebiliriz. Ancak bunun yanı sıra programı bakım altına alma, yaşanabilecek sorunlar karşısında teknik destek verme ve yazılım konusunda danışmanlık gibi hizmetler sunan firmalar da bulunuyor. TS Yazılım, müşterilerine yönelik olarak tüm bu hizmetleri kapsamlı şekilde sunuyor ve en doğru çözümleri üreterek kaliteli bir yazılım hizmeti sağlıyor.

“Yazılım Firması” Deyip Geçmeyin

Yazılım firmasının kaliteli ve kapsamlı hizmet vermesinin aslında ne kadar önemli olduğunu anlamak için şu maddelere bir göz atmanız yeterli olabilir:

*Pek çok şirket için artık arama motorlarında ilk sayfada ve ilk sırada çıkmak her şeyin önünde geliyor. Bunun için de arama motorlarında kolayca bulunan bir web sitesinin olması önem taşıyor. Yazılım firmasının önemi de tam bu noktada ortaya çıkıyor. Doğru anahtar kelimelerin kullanılması, iyi bir SEO çalışmasının yapılması yazılım firmalarının verdiği önemli hizmetler arasında yer alıyor.

*Yazılım firmaları web sitelerinin mobil olarak görüntülenmesini sağlıyor. Bugün banka işlemlerinizi telefon ve tabletleriniz üzerinden bankaların mobil uygulamaları aracılığıyla gerçekleştirebiliyorsanız, bunu geliştirilmiş yazılımlara ve bu yazılımları geliştiren yazılım firmalarına borçlusunuz. Özetle, web sitelerinin mobil uygulamalarını hazırlayanlar tam da tahmin ettiğiniz gibi, yazılım firmaları…

*Yazılım firmaları iş süreçlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için de pek çok avantaj sağlıyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarına ve taleplerine yönelik farklı teknolojileri barındıran yazılım firmaları bu sayede en doğru çözümleri sunabiliyor.

Kaynak:  https://www.tsyazilim.com/

(284)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.