Home Tanıtım En İyi Nargile Odumanda
En İyi Nargile Odumanda

En İyi Nargile Odumanda

53
0

Nargile özellikle Ortadoğu, Asya ve Balkanlarda yaygın olarak kullanılan bir tütün içme aracıdır. İlk olarak Hindistanlıların Hindistan cevizinin dışında bulunan tütün benzeri tabakayı yakarak hindistan cevizi içerisine soktukları kamışlardan dumanı içlerine çekerek nargileyi buldukları bilinir. Bu kültür gittikçe evrilerek İranlılara sıçramış, İranlılardan Arap kültürüne oradanda Osmanlıya geçmiştir. Nargile tarihi ve geleneksel bir tütün içme aracıdır.

Nargileler yüzyıllardır  kahvehanelerin ayrılmaz bir parçasıdır ancak özellikle 21. yy’da nargilelerin cafelerde yaygınlaşması ile gençlerinde ilgisini çekmiştir. Bu sayede nargileler daha da yaygınlaşmış ve farklı tatlar içeren nargile tütünleri de aromalı bir hale gelmiştir. Onlarca nargile tütünü çeşidi ortaya çıkmış ve neredeyse her türlü aromayı bulmak mümkün hale gelmiştir.

Gençlerin nargileye olan ilgilisi gün geçtikçe artmış ve yeni nesil modern nargileler ortaya çıkmıştır. Günümüzde birçok farklı nargile modeli bulmak mümkün. Nargileler hem modern bir görünüme kavuşmuş hem de taşınabilir hale gelmiştir.

Taşınabilir Modern Nargile Takımları

Nargileler geçmişte oldukça büyük ve kahvehanelerde içilen bir üründü. Şimdilerde ise evde, cafede hatta seyahatte bile nargile içmek yaygınlaşmış ve nargile severlerin ihtiyaçları arasına girmiştir. Taşınabilir nargileler kolayça parçalanıp toplanabilen özel bir çantaya sahip nargile takımlarına denir. Bu nargileler travel nargileler olarakta adlandırılır. Travel nargileler oldukça küçük boyutlara sahiptir ve tüm seyahatlerinizde kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.

Oduman

1979 yılında kurulan Uğur Makine İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde 2014 yılında ODUMAN markasını oluşturulmuştur. Oduman genellikle alışılagelmiş nargile tasarımlarından farklı olarak modern nargile takımları tasarlamaya ve üretmeye başlamıştır. Kısa sürede dünyada tanınan ve bilinen bir nargile markası haline gelmiştir.

Nargile Malzemeleri

Nargile’nin ana kısmı nargile camı, ser, marpuç, nargile tepsisi gibi kısımlardır. Hem bu malzemeler hem de lüle, közlük, nargile kömürü nargile malzemelerini oluşturur. Oduman aynı zamanda bir nargile malzeme üreticisidir. Nargile takımları da tıpkı nargileler gibi kendi mühendisleri tarafından tasarlanarak üretilir.

Nargile Kömürü

Nargile kömürü, nargile’nin tadını etkileyen en önemli yapıtaşları arasındadır. Oduman’ın üretmiş olduğu BuCoco kömürleri belirli standartlara sahiptir ve premium bir nargile kömürüdür. Hindistan cevizi kabuğundan üretilmiştir ve Hammadde Endonezya’dan özenle seçilerek ülkemize gelmektedir. BuCoco kömürleri Türkiyede yüksek standartlarda üretilmiştir. Kül oranı %2.den azdır. 1 saat 30 dakika kadar içim süresi sağlar. (içime göre değişiklik gösterebilir)

Oduman ürünleri için Oduman Türkiye online satış sitesi olan https://www.odumantr.com/ ‘u ziyaret edebilirsiniz. Tüm ürünleri online sipariş edebilirsiniz.

(53)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.