Home Tanıtım General Mobile Discovery 2 İncelemesi
General Mobile Discovery 2 İncelemesi

General Mobile Discovery 2 İncelemesi

59
0

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde General Mobil’in geçen senelerde en çok satılan akıllı telefonlarından olan Discovery adlı telefonun yenilenmesiyle ilgili olacak. Performans ve fiyat bakımından bir çok akıllı telefonu geride bırakan Discovery’nin yerine Discovery 2 de yine fiyat ve performans bakımından bir çok telefonu geride bırakacağı söz konusu…

Ülkemizde bu telefonun çok tutulduğunu da söylemek istiyorum. Kendi arkadaşlarımda bile rastladığım Discovery 2’yi, deneme imkanım da oldu. Discovery 2’nin tasarımına şöyle bir göz gezdirdiğimde eski sürümüne göre ekranının daha büyüdüğünü ve  samsung’un tasarımlarına da çok benzediğini söyleyebilirim. Super IPS teknolojisi üzerine inşa edilen bu ekran, farklı açılarda, ışık seviyesinin yüksek olduğu ortamlarda dahi güzel görüntüler sunuyor. Kasa kalitesine baktığımız da ise eski sürümüne göre baya kaliteli olduğunu gördüğümü söyleyebilirim.

Dikkatinizi çekmek istediğim diğer bir konu ise Discovery 2, özellikle oyun oynarken ısınıyor muydu? Aklıma gelen bu soruyu hemen deneme fırsatı buldum. Oyun indirip, oynadığımda ısınmaması ilgimi çekti. Böyle bir özelliğinin olması açıkçası benim için çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Ön yüzünde 5mp, arka yüzünde ise 13 mp kamera bulunuyor. Diğer telefonlarda da eksi bir özellik olarak görülen ön kamera çekiminin iyi olmaması Discovery 2 içinde geçerli… Ön kameranın geniş bir açısı var ama yeterince iyi kalitede çekimler yapmadığını söyleyerek sizleri üzmek istemem. Çünkü fiyatına göre bu özelliği göz ardı edeceğinizi düşünüyorum.

16 GB hafızası bulunan Discovery 2, yaklaşık 12.5 GB boş hafıza, geri kalan alan ise işletim sistemi ve bazı programlar tarafından kullanılıyor. Kullanıcı için yeterince boş hafıza bulunduğunu söyleyebilirim. Lakin bazı kişiler için bu hafıza çokta iyi olmayabilir.

Bizden bu kadar diyerek, Discovery 2’nin özelliklerini Chip.com.tr’den daha iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

(59)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.