Home Tanıtım Son Yılların En Uygun Maliyetli Tanıtım ve Pazarlama Tekniği
Son Yılların En Uygun Maliyetli Tanıtım ve Pazarlama Tekniği

Son Yılların En Uygun Maliyetli Tanıtım ve Pazarlama Tekniği

45
0

Bu yazımızda sizlere, özellikle de girişimcileri ve markaları yakından ilgilendiren bir tanıtım ve pazarlama tekniğinden bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi günümüzde ürün ya da hizmetleri tanıtmanın, pazarlamanın pek çok yöntemi var. Bu yöntemler, arasında kesinlikle internet aracılığı ile uygulanan teknikler çok daha etkili olmaktadır. Nitekim internet ortamı, doğrudan hedef kitleye daha kolay bir şekilde ulaşabilmemizi sağlıyor. Bu da aynı zamanda yüksek oranda bir geri dönüşüm olması anlamına geliyor.

Peki internet ortamında hangi teknikler ile hedef kitleye ulaşabiliyoruz?

Bu anlamda kullanabileceğiniz pek çok reklam imkanı mevcut. Ancak başlıkta da belirttiğimiz gibi bizler için esas soru “en uygun maliyetli tanıtım ve pazarlama” imkanıdır. İşte böyle bir arayış için seçeneklerin daha kısıtlı kaldığını söyleyebiliriz. Nitekim popüler tanıtım ve pazarlama seçenekleri oldukça iyi bir bütçe gerektirmektedir.

Sizlere fazla bütçe gerektirmeyen ve hatta pek çok seçeneğe kıyasla oldukça makul bir bütçe ile etkili bir tanıtım ve pazarlama yapabileceğiniz; toplu mail gönderme imkanından bahsetmek istiyoruz.

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Toplu mail imkanı her ne kadar eskiden beri bilinse de son yıllarda daha çok önemi ve kullanımı yaygınlaşan bir kanaldır diyebiliriz. Bunun pek çok nedeni var. Zaman tasarrufu sağlaması ve doğrudan hedef kitleye ulaşılabilmesi başlıca nedenlerden bazıları olarak ifade edilebilir. Fakat tam anlamıyla verimin elde edilebilmesinde de bu tekniğin doğru bir şekilde uygulanması önem arz etmektedir.

Toplu mail gönderimi esasında email pazarlama çalışmalarından birisidir. Bu nedenle başarılı bir toplu mail gönderim çalışması yapmak ve bununla birlikte önemli ölçüde geri dönüş sağlamak için öncelikli olarak mail pazarlama nedir ve bu pazarlama çalışmasını en etkili bir şekilde nasıl gerçekleştirebiliriz gibi soruların cevaplarına kısaca göz atalım.

Email Pazarlama Nedir?

Email pazarlama belli bir ürün ya da hizmetin, doğrudan hedef kitleye, yani potansiyel müşteriye ulaştırılabilmesidir. Mail yolu ile gerçekleştirilen bu pazarlama stratejisinin başarılı olabilmesinde önemli olan bazı etkenler söz konusudur. Örneğin ulaşılan kişi ya da kişilerin söz konusu ürün ya da hizmeti satın alma potansiyelinin yüksek olması durumu önemlidir. Bu potansiyelin yüksek olması da, mail pazarlamanın hedef kitlesini doğru tanıması ve yaş, cinsiyet, sosyal tercihler gibi çeşitli kriterleri özelleştirip data segmentasyonu yaparak çalışmalarını yürütmesi gerekiyor.

Öte yandan mail içeriğinin söz konusu kriterler baz alınarak zenginleştirilmesi ve etkili bir hale getirilmesi de önemlidir. Bu aşamada yine markanın reklam ve pazarlama stratejisi de önem arz etmektedir. Bu doğrultuda söz konusu ürün ya da hizmetler hedef kitleye “doğrudan” ulaştırılabileceği gibi “dolaylı” olarak da ulaştırılabilir. Bu tamamen söz konusu firmanın reklam ve pazarlama stratejisine göre farklılık göstermektedir.

Email pazarlama çalışması yapmak için karar kıldığınızda, bu alanda beklentilerinizi karşılayacak, zengin mail içeriği oluşturmanıza imkan sağlayan bir toplu mail gönderimi yazılım ya da servisini tercih etmelisiniz. Bu anlamda MailGraf akla ilk gelen servislerden birisidir.

Toplu Mail Gönderimi için Neden MailGraf?

Piyasada pek çok farklı yazılım ve servis mevcut. Ancak MailGraf tam olarak email pazarlama tekniklerini uygulamanız için geliştirilmiş, başarılı bir servis olarak ön plana çıkıyor.

Nitekim;

  • Farklı yaş ve cinsiyet gruplarına ulaşabilme
  • Farklı türden dosyaların ek olarak gönderimi
  • HTML alt yapısı ile mail içeriği oluşturma
  • Zengin görsellere sahip mail içeriği oluşturma
  • Gelişmiş API entegrasyonu
  • İstatistikleri görüntüleme

gibi daha pek çok avantajları var.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

Eposta pazarlama en etkili ve aynı zamanda en düşük maliyetli tanıtım ve pazarlama imkanıdır. Elbette bunu en iyi bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için toplu mail fiyatları için makul bir ücret sunan ve aynı zamanda da zengin mail içeriği oluşturmanıza imkan sağlayan bir servisi ya da yazılımı tercih etmeniz gerekiyor.

(45)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.