Home Tanıtım Online Otel Rezervasyon Otomasyonunu Hotelrunner

Online Otel Rezervasyon Otomasyonunu Hotelrunner

33
0

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuz Online otel rezervasyon işlemlerinin yürütülmesinde bir pazar olan Hotelrunner adlı siteden bahsedeceğim. İlk önce Hotelrunner sistemi nedir? Kimler için, hangi avantajlar sağlar? gibi sorular cevap vererek sizleri bu konuda aydınlatmak istiyorum. O zaman hemen başlayalım ne dersiniz?

HotelRunner, küçük ve orta büyüklükteki otellerin online tanıtım sorununu çözen, yani tesislerin kendine özel online içeriğini kolayca yaratıp ve yönetmesini sağlayan, hatta müşteri ve odaların yönetilmesini, rezervasyonları kabul etmeyi mümkün kılan bir yönetim ve pazarlama sistemidir. Hatta HotelRunner, internet sitelerinin yanında, Facebook sayfaları dahil olmak üzere tüm online kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerini bile sağladığını söyleyebiliriz.

Aslında bu avantajları tam olarak sıralarsak sizin için daha iyi olacaktır. Bunlar;

  • Odalarınızı Facebook üzerinden satabilme imkanı
  • Direkt rezervasyonları alabilme imkanı
  • Online ödeme kabul edebilme imkanı
  • Herhangi bir POS sistemine ihtiyaç duymadan işlem yapabilme imkanı
  • Oda ve fiyatlarınızı uluslararası online satış kanallarına ve acentelere iletebilme vs.
  • Sosyal Kuponlar oluşturabilme imkanı,

En önemlisi kendinizi bu sistem sayesinde bahsedilen pazarda ne kadar uzak veya yakın olduğunuzu görebilirsiniz.

Peki bu işlemler için ne kadar ücret ödeyeceksiniz? Hemen cevap verelim. Sistemi için baştan satın almanız gereken hiçbir şey yok, kurulum ücreti yok. ÜCRETSİZ başlayabilir ve sistemi kullandıkça ödeyebilirsiniz. HotelRunner’a kaydolduğunuzda tüm teknik detayları onlar hallediyorlar. Böylece siz online işinizi kurmaya ve online satış yapmaya konsantre oluyorsunuz. Zaten yardıma ihtiyacınız olduğunda ise destek ekibinden yardım isteyebiliyorsunuz.

Peki, HotelRunner sistemi yeni müşteriler çekmeme yardımcı olabilecek mi? veya nasıl yardımcı olacak? gibi sorularında kafanızda dolaştığını da buradan hissedebiliyorum. Bu sorularınıza binaen, durumu şöyle açıklamak istiyorum.

Yukarıdaki maddelerde de söylediğimiz gibi, Online satış kanalları ve acentelerle entegre olmanızı sağladığından size çok büyük avantajı olacağı kuşkusuz. Bunun yanında, sosyal medya (facebook vs. ) promosyon ve online pazarlama araçlarıyla da küresel olarak daha fazla müşteriye ulaşacağınız zaten kendileri söylüyor, bizde size aktarıyoruz.

O zaman şunu rahatlıkla söyleyebiliriz değil mi; otel online rezervasyon otomasyonunu Hotelrunner ayrıcalığıyla yeni bir pazarlama hayatı artık sizleri bekliyor.

(33)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.