Home Genel Google Haziran 2021 Core Güncellemesi
Google Haziran 2021 Core Güncellemesi

Google Haziran 2021 Core Güncellemesi

74
0

Uzun zamandır beklenen devamı Temmuz ayında gelecek olan Haziran 2021 sunuldu. Farklı aralıklarla güncellemeler yapan Google son çekirdek güncellemesini tek seferde Mayıs 2020 ‘de yapmıştı. Yapılması planlanan iyileştirmelerin hazır olmaması nedeni ile  2021 yılında çekirdek güncellemesi iki ayrı tarihte karşımıza gelecek. Bu güncellemenin tüm dilleri etkileyen küresel bir güncelleme olacağını belirten Google kullanıma sunulmasının yaklaşık 2 hafta süreceğini belirtti. 

Google tarafından gelen açıklamaya göre ; bazı içeriklerde yükselişler ve düşüşler meydana gelebilir.  İki parça olması nedeni ile Haziran ve Temmuz aylarında tersine dönen değişikliklerin olabileceğini ilettiler.

2021 Core Güncellemesi Neleri Değiştirecek ?

Haziran 2021'de gelen güncelleme ile sıralamalarda düşüş yaşansa bile Temmuz ayında güncellemenin devamının gelmesi ile yaşadığınız düşüş kendini yükselişe bırakabilir. Google'dan gelen açıklamaya göre çoğu sitenin güncellemeyi fark etmeyeceğini ancak siteyi yöneten 'ların arama sonuçlarında değişiklikler göreceğini belirtti.

Güncelleme İle Sıra Kaybedilmesi Durumunda Ne Yapılmalı ?

Güncellemelerin sonucunda çoğu web sitesi sıralamalarda düşüş yaşayabiliyor. Bu gibi güncellemelerde olumsuz etkilenen web siteler için Google çeşitli tavsiyeler sunmuştu. Buna göre web sitenizde bulunan içeriklerin ve görsellerin özgün olması güncellemelerden minimum olumsuzlukla etkilenmesini sağlayacaktır.

Google tarafında düzenli olarak güncellemeler meydana gelmektedir. Bu güncellemelerin ne zaman olacağını ve içeriğini düzenli olarak takip etmek web siteniz ve yaşanan sıralama değişikliklerini anlamlandırabilmeniz için önemlidir. Doğru bir seo ajansı'ndan danışmanlık alarak web sitenizi üst sıralara taşıyabilir ve güncelleme süreçlerinde zararınızı minimuma indirgeyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.bigbang-digital.com/ sitesini ziyaret edererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

(74)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.