Home Genel Kadın Sağlığı Ve Sağlıklı Yaşam İçin Her Şey
Kadın Sağlığı Ve Sağlıklı Yaşam İçin Her Şey

Kadın Sağlığı Ve Sağlıklı Yaşam İçin Her Şey

82
0

Bonitam, kadınlar ile ilgili her konuyu içerisinde barındıran bir içerik sitesi olarak tanımlanabilir. Oldukça gelişmiş ve profesyonel kişiler tarafından yönetilen site, içerisinde eğlenceden yaşama, güzellikten sağlığa pek çok konuyu açıklayıcı bir şekilde dile getirmiştir. Kadınların yaşamına ait olan her şeyi Bonitam‘da bulmak mümkündür. Trendleri yakalamayı, güncel olan içerikler üretmeyi, özgün ve benzersiz içerikler ortaya çıkarmayı hedefleyen bir içerik sitesi olarak bilinmektedir. Çeşitli konular ile ilgili farklı farklı konularda bilgi vermesinin yanı sıra öneri ve taleplere de oldukça önem vermektedir. Günlük hayatta merak konusu olan kadın sağlığı için ne yapmak gerekir? Gibi sorular ve buna benzer tüm konuları Bonitam'da bulmak mümkündür.

 Sağlıklı Yaşam İçin Ne Yapılmalıdır?

 Sağlıklı yaşam, tanım olarak dengeli ve düzenli beslenmenin temelini oluşturan bir yaşam biçimi olarak tanımlanabilir. İleriki yaşlarda oldukça olumlu etkisi bulunan sağlıklı yaşam, içerisinde pek çok konuyu bulunduran ve geniş çaplı olan bir konu olarak bilinir. Sağlıklı yaşamın sağlanması için beslenmenin yanı sıra önerilen belli başlı balıklar bulunmaktadır. Bunların içerisinde hareket etmek ya da egzersiz yapmak da yer almaktadır. Sağlıklı bir vücut sağlıklı olan yaşamı beraberinde getireceği için kişinin ilk önce hem kendi sağlığına, fiziksel ve psikolojik sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Bu konular alt kategorilere ayrıldığında psikolojinin, sporun, beslenmenin ve vücutta var olan hastalıkların olduğu görülmektedir. Psikoloji ile vücut sağlığı doğrudan ilişkisi bulunan iki konudur. Biri olmazsa diğeri olmaz ya da biri sağlam değilse diğerinin de sağlam olması pek beklenemez. Bu sebepten dolayı hem vücuda hem de beyin sağlığına önem vermek gerekmektedir.

 Psikolojiyi iyi tutmak ve sağlam bir yapı oluşturmak için ise yoga, meditasyon gibi insanı rahatlatacak aktiviteler uygulanması gerekmektedir. Günlük hayatın içerisinde zaman ayırabilecek iki aktivite olarak bilinir. Çok fazla zaman almamakla birlikte kişide kısa sürede etkileri gözlenebilir. Kasları gevşetmeye, kasılan sinirlerin gevşemesine, dolayısıyla insan psikolojisi üzerinde de etki kılar. Bir diğer konu olan spor ise, vücudun hareket ettirilmesi ve kasların çalıştırılması olarak tanımlanabilir. Kişi ne kadar spor yaparsa o kadar sağlıklı olur gibi bir durumun yerine, doğru yerde ve doğru zamanda yapılan sporlar daha önemlidir.

 Her gün belli bir adım sayısına ulaşmak, kolların bacakların hareketi, omzu ve boynu hareket ettirmek bile insan sağlığına oldukça etkisi gözlenen egzersizler olmuştur. Haftada 3 ya da 4 kez spora ayrılan günler, insan sağlığının devamlı gelişmesine, bağışıklığı güçlendirmeye ve ileriki yaşlarda da olası hastalıkların önüne geçmede fayda sağlar. Kişinin vücudunda bulunan hastalıklar da sağlıklı bir yaşamın olmasını engelleyen bir faktör olarak bilinmektedir. Tedavisi olan bir hastalık bulunuyorsa bu tedaviyi doğru bir şekilde uygulamak sağlıklı hayat için gerekli olan bir karar olacaktır. Bonitam'da sağlıklı hayat için gereken bilgiler ve özellikle kadınların sağlığını koruması için yapması gereken faktörler ayrıntılı ve yeterli bir şekilde verilmiştir.

 Bonitam Kadın Bakımı Hakkında Bilgi

 Kadınlar, erkeklere göre daha bakıma düşkün ve bakım konusunda daha ayrıntı düşünen kişiler olarak bilinmektedir. Bonitam'da Güzellik kategorisi adı altında yer alan saç bakım, makyaj, estetik, cilt bakım ve parfüm gibi konular, daha çok kadınları ilgilendiren konular olarak bilinmektedir. Cilt bakım için gerekli olan bilgiler, cildin sağlıklı görünmesi için ve nasıl daha iyi hale geleceği hakkında konular hakkında bilgi verilmiştir. Bonitam kadınlar ile ilgili her türlü konuda bilgi verdiği gibi kadın bakım gibi konularda da bilgi vermektedir. Blog yazılarından oluşan ve bir kadın sitesi olarak bilinen Bonitam, kadınların aklına takılan çoğu konuda uğradığı bir site haline gelmiştir. Kadınların bakımı için gereken unsurlar, vücutta bulunan yerlere göre ayrılmaktadır. Çeşitli konulara ayrılan kadınların bakım konusu, sağlıklı yaşamın bir sonucu olarak da ortaya çıkabilmektedir.

 Düzenli ve dengeli beslenildiği zaman, su içimine ve egzersiz, yoga gibi aktivitelere özen gösterildiği zaman kişi cilt bakımının da saç bakımının da daha olumlu olduğunu görecektir. Bu konuların hepsi bir arada ilerlemektedir. En basit örneği verilecek olursa su içiminin tırnakların güçlenmesine, kırılmamasına ve sağlam bir yapısının oluşmasına fayda sağladığı bilinir. Alınan diğer besinler ve hareket ile birlikte de bu vücut bakım desteklenir ve dışarıdan kullanılan bakım ürünleri daha etkili sonuçlar verir.

 Sağlıksız bir yaşam tarzı oluşturulmuşsa ve kişi ek bakım malzemeleri kullanıyorsa malzemelerin pek bir etkisi olmadığı görülür. İlk önce beslenme ile yani vücudun içinden bir tamir yapılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra bakım konusunda makyaj ve estetik konuları yer almaktadır. Makyaj, genel olarak kadınların günlük hayatında uyguladığı ve herkesin kendine göre yakışanı yaptığı bir işlem olarak bilinmektedir. Makyaj ürünlerinin doğru seçilmesi, cilt tipine uygun seçilmesi ve en önemlisi içerisinde barındırdığı maddelerin sağlıklı olması cilt sağlığını ve bakımını beraberinde getirecektir.  Cilt sağlığını kötü etkileyen faktörlerden biri olarak bilinen yanlış makyaj ürünlerinin seçimi kişinin cildini oldukça kötü etkiler ve cildin yapısını bozmaya yol açmaktadır. Sivilcelenme, akne gibi konuların sebebi sıklıkla yanlış ürün ve yanlış uygulama olarak bilinmektedir. Estetik, son zamanlarda yaygınlaşan ve gittikçe daha fazla rağbet gören bir işlem haline gelmiştir. Kadınlar ya da erkekler vücudunda istemedikleri bir noktayı ya da istedikleri herhangi bir şeyi değiştirmeye, daha güzel bir hale getirmeye çalışmak için estetik işlemine başvururlar. Bonitam; estetik, cilt ve saç bakımı gibi kadınlara ait olan tüm konuları ayrı kategori haline getirmiştir. Sitede kadınlar hakkında her şeyi bulmak mümkündür ve kadınların ayrıntılı bilgiler alabileceği bloglar üzerine kurulmuştur.

(82)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.