Home Genel Siteye Çalışan Ajax İletişim Formu Ekleme (Kodlarıyla Birlikte)
Siteye Çalışan Ajax İletişim Formu Ekleme (Kodlarıyla Birlikte)

Siteye Çalışan Ajax İletişim Formu Ekleme (Kodlarıyla Birlikte)

1.74K
17

Daha önceden sitemizde hazır iletişim formlarından olan jotformu size anlatmıştım. Oradaki anlatımda jotform sitesine girerek iletişim forumu tasarladıktan sonra sitenize size verilen kodları yayımlıyordunuz. Sonuçta ÜCRETLİ bir uygulamaydı. Şimdi ise tamamen sıfırdan hazırlanmış ve ücretsiz bir iletişim sayfası uygulamasını sizlerle paylaşacağım.

Bu uygulamada yapmanız gereken ornek.php dosyasını herhangi bir html düzenleyiciyle açıp veya en basitinden not defteriyle açıp, | to = ” gelmesini istediginiz……. | satırı bulmak ve size mesajın gelmesini istediğiniz E-posta adresi yazmak olcaktır. Sonrasında sayfayı hosta atarak mail gelip gelmediğini kontrol edin.

İki adet çalışma yaptım. Birisi sade şekilde yani hiçbir CSS kodlaması kullanılmamış görünüm. İkincisinde ise CSS kodlamasıyla tasarlanmış yeni görünüm. Aradaki farklılıkları görmeniz için iki şekilde tasarladım. Eğer yeni bir tasarım yapacaksanız ona göre düzenlemeyi yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

(1737)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(17)

  1. Merhaba
    Uygulamanızı servere atıyorum. Serveriniz izin vermiyor diyor. Aslında sorun serverde sanırım. Php ile yapılan hiçbir iletişim formu çalışmıyor. Host firmama soruyorum yazılımcınızla görüşün diyor. Geçen yıl gayet güzel çalışan formlar bu yıl çalışmıyor. Server aynı ama içeride farklı birşeyler yaptılar sanırım söylemiyorlar. Allah rızası için çalışan bir iletişim formu var mı ? Teşekkürler

    1. Arkadaşım bu form kesinlikle çalışıyor. Denenmeden sizlerle kesinlikle paylaşılmaz. Windows server belki sorun çıkarabilir linux serverda denemeniz tavsiye edilir.

  2. PHP sürümü ile alakalı olabilir. Sürümü 5.6 ya çekerseniz sorununuz kalmayacaktır. Ama güvenlik sebebiyle php sürümü yükseltildi. O yüzden yeni sürüme göre çalışmalarınızı yapmanızı tavsiye ederim. Bu arada mesajı yeni gördüm. Belki bundan sonrada yeni gören olup böyle sorunu olanlara cevap olur diye yazma gereği duydum.

  3. php dosyasında maili göndermek istediğim adresi yazdım. sonrasında hem iletisim.html hem de iletisim.php dosyalarını web sitemin bulunduğu yerde index.html in yanına yükledim.

    Fakat “Sunucu mesajı gönderemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” mesajı alıyorum hocam. Nerede yanlış yapıyorum acaba?

  4. form sorunsuz mesaj gönderiyor fakat Türkçe karakter desteği sorunu var çözemedim bir türlü. veri tabanı dil desteği seçenekleri de denedim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.