Home Tanıtım Şirketler için “Blesh” ibeacon Teknolojisi…Peki Blesh Nedir?
Şirketler için “Blesh” ibeacon Teknolojisi…Peki Blesh Nedir?

Şirketler için “Blesh” ibeacon Teknolojisi…Peki Blesh Nedir?

161
0

Sitemizde birçok teknolojiden bahsettik. Daha doğrusu sitemizde, teknolojinin her türünden bahsettik nerdeyse. Teknoloji; emin olun, farkettiğinizden bile çok hızlı gelişiyor. Benim gibi bilişim sektöründe olmanız bile hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bugün onu daha iyi anladım. Yani her şeye yetişemediğinizi öğreniyorsunuz, bir bakıyorsunuz bildiklerinizin yerine yeni şeyler geliyor, onu öğreniyorsunuz; sonra başka bir şey ortaya çıkıyor. Onu öğreniyoruz derken, hiçbir şeye yetişemediğinizin farkında varıyorsunuz. Hele bu zamanda yeni öğrenmelere açık olmazsanız, durum vahim. İşte O yeni teknolojilerden biriside Bleshblesh.comibeacon teknolojisi.

Peki, zaman kaybetmeden hemen sorumuzu soralım, değil mi? Peki Blesh, ibeacon teknolojisi nedir? “Cevabınızı alırken, verdiğim örneği okumadan hemen sayfadan çıkmayın, derim.”

Kurumsal pazarı oluşturan firmaların yani market, süpermarket ve yapılan diğer kapalı alanlarda  Bluetooth® teknolojisi kullanarak indirim ve kampanyalardan haberdar olma ve kolay ödeme yapma olanağı sağlayan akıllı telefon uygulamasıdır. Kısacası, akıllı teknoloji ürünlerini kullanarak KOBİ’lerin iş hayatını kolaylaştıracak interaktif bir çözümdür, diyebiliriz. Aslında hem KOBİ sektörüne yararı olacak hemde tüketiciye yararı olacağını söyleyebilirim. 

Yukarıdaki cevabı birde örnekle açıklarsak daha iyi olur zannımca, kimsenin kafasında da soru işareti kalmaz, değil mi? Şöyle diyelim: Örneğin, bir market sahibisiniz ve marketinize yukarıda bahsettiğimiz Blesh iBeacon cihazını yerleştiriyorsunuz. Bundan sonra bu cihaz sayesinde, akıllı telefonlarıyla marketinizin önünden geçen müşterilerinize o gün hangi üründe indirim var diye müşteriyi bilgilendiriliyorsunuz.. Herhalde bu örnekle daha iyi anlamışsınızdır. Aslında, bu teknoloji hakkında birçok okudum bazıları çok bilimsel olarak anlatmış. Hiç gerek yok, o kadar bilimsel konuşmaya. En basiti yukarıda anlattığım örnek… Gerisini boş verin.

Şimdi birazda Blesh ile ilgili sorabileceğiniz sorulara cevap verelim.

1. Blesh, menzili nedir? 

Esnek bir menzile sahip olup, maksimum menzil ise düz bir alanda yaklaşık 50 metredir.

2. Suya dayanıklılık durumu nedir?

Cihazlar su sıçramasına ve su temasına karşı dayanaklı olarak üretilmiştir.

3. Hangi akıllı telefonlarda çalışır?

Üzerinde Bluetooth Smart Ready etiketini gördüğünüz tüm akıllı cihazlar bu platform ile tam uyumludur. Ayrıca Android ve iOS platformlarında, -iPhone 4s ve Samsung Galaxy S3 de dahil olmak üzere- Apple ve Samsung tarafından üretilen akıllı telefonlarda BleshSDK sorunsuz olarak çalışmaktadır.Bunun yanı sıra piyasaya yeni çıkacak akıllı telefonlarla bile çalışacak şekilde ayarlanmıştır.

4. Uygulamayı nasıl entegre edebilirim?

Yapmanız gereken tek şey web üzerinden kampanyanızı tasarlamak ve mağazanız üzerinden müşteriye ulaştırmak. Bu kadar basit ve etkili.

5. Bu teknolojinin fiyatı  Nedir? derseniz işte buna cevap veremeyeceğim yukarıda firmanın linkini verdim, o linkten kendilerine ulaşabilirsiniz.

Hadi benden bu kadar. Hepinize iyi Ramazanlar.

(161)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.