Home Photoshop Dersler Photoshop Dersleri – Yansıma Efekti Yapımı
Photoshop Dersleri – Yansıma Efekti Yapımı

Photoshop Dersleri – Yansıma Efekti Yapımı

235
1

Merhaba arkadaşlar, eğitim verdiğim kurumdaki videoları sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Aslında sınıftaki öğrencilerim için yaptığım bu çalışmaları sizlerle paylaşma fikri çok güzel. Nedenine gelince. Bu çalışmaları tekrar anlatmam için özel bir zaman ayarlamama gerek kalmıyor. Bundan sonra da sınıfta anlatımını yaptığım dersleri sitemde videolu olarak paylaşacağımdan kuşkunuz olmasın. Bu dersimizde CS6 da Yansıma Efekti  işlemlerini anlattık.

Bu videolu eğitimde CS6 ile bir web butona yansıma işlemini anlattıktan sonra bu yansıma efektini bir de resme uygulanmasını anlattım. Aslında videoyu iyi analiz ettiğinizde photoshop CS6’nın kısayol tuşlarını da farkında olmadan öğrenmiş olacaksınız. Hatta opaklık (opacity) ayarlarını, Add layer mask işlemini ve Layer birleştirme (Merge layer) işlemlerini de bu sırada aradan çıkarmış olacaksınız.

Videoyu izledikten sonra anlamadığınız bir yer olursa site üzerinden msj atınız.

 

.com dan izleyemeyenler için Vimeo’ya da aktardım. Buradan da izleyebilirsiniz.

(235)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmeni bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

  1. daha önce lisede dersde görmüştüm sonra yazılıma merak sarınca unuttum gerçekten burada paylaşmanız oldukça iyi oldu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.