Home Photoshop Dersler Photoshop ile Web Şablonu Oluşturma

Photoshop ile Web Şablonu Oluşturma

325
2

Merhaba arkadaşlar, bu dersimizde Photoshop ile Web Şablonu oluşturmayı anlatacağım. Aslında eğitim verdiğim kurumda bunun anlatımını yapmıştım 🙂 Öğrencilerim için çektiğim bu videoları  sizlerle de paylaşmak istedim. Basit bir tasarım olsa da Photoshop kullanımını bilmeyen ve web şablon oluştururken  bazı önemli işlemlerde hata yapan arkadaşlar için bu videoların izlenmesinin  gerekli olduğu kanısındayım.

Yukarıda da söylediğim gibi bu dersler eğitim verdiğim sınıfta çekilmiş derslerdir. O yüzden sınıftaki tahtaya çizilmiş şablonun yapımı anlatılmıştır. Tahtaya çizmiş olduğum şablonu sizinde görmeniz için aşağıda yayınlayacağım. Bu şablona göre hareket ederseniz hiçbir aksilik yaşamayacaksınız. Derslerimiz aşağıda gördüğünüz gibi 4 adet videodan oluşmaktadır. Hepsi birbirinin devamı niteliğindedir arada öğrencilerin anlamadığı yerler için tekrarlar anlatımlar yapılmıştır. Bu yüzden kafanız karışmasın. Dikkatlice izlediğinizde tekrar eden yerleri anlayabilirsiniz. Videoların sonunda Photoshop ile yapılmış linkleri verilmiş,  4 sayfalık bir siteye sahip olacaksınız.

Videolarda benden başka arkadaşların da seslerini duyacaksınız. Sakın korkmayın 🙂 o sesler öğrencilerin sesleridir. İnşallah size bu konuda da yardımcı olacağız.

Şunu da unutmayalım, photoshopta web şablon dersleri devam edecektir. Sitemizi takibe alın… En iyisi, videolardan haberdar olmak için Facebook grubumuzu beğenin.

Videoyu izleyemiyorsanız Youtube.com engellenmiştir.

Çözüm için DNS adreslerinizi aşağıdaki gibi değiştirin.

Tercih edilen DNS Sunucusu:  8.26.56.26

Diğer DNS Sunucusu : 8.20.247.20

photoshop_web_şablon_oluşturma2

(325)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(2)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.