Home Genel Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

92
0

Yemek odası evinizde en sosyal alanlardan biridir. Aile yemekleri ya da arkadaşlarınızla oyun geceleri düzenlemek için ideal bir ortam yaratır. Bu gibi etkinlikler yapabilmek için yemek odasını nasıl dekore ettiğiniz çok önemlidir. Kişiliğinizi yansıtan yemek odaları düzenlemeye dikkat etmeniz gerekir. Aydınlatma seçeneklerini düşünürken, arkadaşlarınızın ve ailenizin masayı nasıl paylaştığına dikkat ederek, oluşan düzene göre aydınlatmalar tercih etmelisiniz.

Aydınlatmalar

Aydınlatmalar, herhangi bir odanın en önemli detaylarından biridir ve her ruh haline uyacak aydınlatma seçenekleri tercih etmelisiniz. Geniş ve parlak olması büyük odalar için ideal bir seçenektir. Samimi bir yemek odası yaratmak istiyorsanız, yumuşak aydınlatmalar doğru tercih olacaktır. Aydınlatmalara karar vermeden önce odanızın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanız gerekir. Büyük bir yemek odasına sahipseniz, abartılı bir avize seçerek, cesur davranabilirsiniz. Alanınız daha küçükse, sarkıtmalı avizeler fazla yer kaplamadan aynı etkiyi yaratacaktır.

Masa ve Sandalye Seçimi

Seçeceğiniz masanın hem alanınıza hem de ihtiyacınıza uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Odanızın boyutuna uygun bir masa tercih edin. Oda büyüklüğüne uygun olarak seçeceğiniz masa, sandalyelerin yerlerini değiştirme ve etrafında rahat bir şekilde hareket edebilme olanağına sahip olacağınız anlamına gelir. Odanızın alanı darsa daha küçük ve yuvarlak masalar tercih edebilirsiniz. Daha büyük odalar için dikdörtgen veya kare masalar uygun olacaktır.

Renklerin Uyumu

Masa örtüsü ve tabak takımlarınız için seçtiğiniz renklerin, yemek odasında bulunan renkler ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bej, kahverengi ya da gri gibi nötr renkler daha estetik bir görünüm için mükemmel bir seçenektir.

Odanızda değişik bir hava yaratmak mi istiyorsunuz? Ortalığı sarsmak için nötr olmayan tek renk aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Birbirinden güzel yemek odası takımı seçenekleri için https://www.wehomy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

(92)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.