Home Genel Dikkat YouTube Videoların Varsayılan Olarak Örneklenmesine İzin Veriyor
Dikkat YouTube Videoların Varsayılan Olarak Örneklenmesine İzin Veriyor

Dikkat YouTube Videoların Varsayılan Olarak Örneklenmesine İzin Veriyor

75
0

içerik oluşturucuları, içeriklerinin YouTube Shorts'da videolarının kullanımına izin verdiğini öğrenince şok oldu!

YouTube Video oluşturucuları, diğer içerik oluşturucuların içeriklerini YouTube Shorts videoları için örneklemesine izin vermek üzere otomatik olarak etkinleştiriliyor.

YouTube, içerik oluşturucuların videolarını otomatik olarak etkinleştirir ve içeriklerini diğer içerik oluşturuculara vermeyi devre dışı bırakmayı zorlaştırır.

Bu noktada herkes orijinal içeriği alıp YouTube kısa filmleri için kullanabilir.

YouTube, İçerik Örneklemeyi Etkinleştirmek için Koyu Kalıplar mı Kullanıyor?

Koyu Kalıplar, bir kullanıcıyı istenen bir eylemi yapmaya zorlamak için tasarlanmış bir kullanıcı arayüz manipülasyon şeklidir.

Koyu Kalıplar, büyük teknoloji şirketleri ve hatta politikacılar tarafından, gizliliklerini vermek veya amaçlanandan daha büyük bağışlar veya satın alımlar yapmak gibi istenmeyen eylemleri gerçekleştirmek üzere kullanıcıları manipüle etmek için kullanılır.

Örneğin, Google veya Facebook ürünlerindeki kullanıcı arayüzlerinin, gizlilik vermeyi reddetmek için fazladan beş tıklama daha aldığı söylenirken, her şeyi vermek varsayılandır ve hiçbir şey yapmaya gerek yoktur.

YouTube, içerik paylaşımından vazgeçmeyi zorlaştırmak ve dahil olmayı (hiçbir şey yapmadan) kolaylaştırmak için Koyu Kalıplar kullanıyor gibi görünüyor.

Bir youtuberın, içerik oluşturucunun arka ucuna ulaşmak için “İçerik” bağlantısını tıklaması ve ardından tek bir videodaki bir düzenleme simgesini tıklayıp ardından sayfanın alt kısmına gidip bir “Tümünü Göster” bağlantısını tıklayıp ardından kaydırması gerekir. devre dışı bırakma seçimine ulaşmak için tekrar sayfanın altına.

İçerik Örneklemesini Devre Dışı Bırakmak için Sayfanın Altına Tekrar Kaydırın

YouTube, YouTube İçerik Oluşturucularının videoları örneklemekte özgür olduğuna dair resmi bir bildirim göndermemiş gibi görünüyor. YouTube içerik oluşturucuları, içeriklerini başkalarına vermeyi tercih ettiklerini hatırlamadıkları için şokla tepki veriyorlar.

Bir kişi tweetledi:

“Bu oldukça endişe verici – YouTube'a eklenen yeni bir izin var ve diğer içerik oluşturucuların Şort için videolarınızı örneklemesine olanak tanıyor. Safça bunun yalnızca yeni videolar için geçerli olacağını varsaydım, ancak tüm içeriğimde otomatik olarak etkinleştirildi. “

YouTube daha sonra “Tümünü Göster” bağlantısının altındaki devre dışı bırakma menüsünü gizler ve ardından kullanıcıyı, orijinal içeriği YouTube Shorts içerik oluşturucularıyla paylaşmayı devre dışı bırakmak için kelimenin tam anlamıyla sayfanın en altına kaydırmaya zorlar.

Binlerce Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

YouTube'un devre dışı bırakma yöntemiyle ilgili bir sorun, tüm video kanalını devre dışı bırakmanın bir yolu yok gibi görünmesidir.

Bu, her videonun tek tek otomatik paylaşımın dışında bırakılması gerektiği anlamına geliyor.

Bu, binlerce videosu olan kullanıcılar için sorunlu olabilir. Bir videoyu devre dışı bırakmak bir dakika sürüyorsa, her video için devre dışı bırakılan video başına bir video hızında bin videoyu devre dışı bırakmak 16 saatten fazla sürecektir.

YouTube Kısaları için YouTube İçerik Örneklemesi

YouTube Short ından şu anda para kazanılamaz. YouTube Shorts içerik oluşturucuları bunlarda reklam gösteremez. Ayrıca, Shorts videolarının kısa biçim doğası, bir içerik oluşturucunun videonun tamamını kullanmasını engeller, bu yüzden muhtemelen başka birinin içeriğinin kullanımına örnekleme denir.

Tüm bu faktörler, örneklemenin adil kullanım olarak görülmesine neden olabilir.

Bununla birlikte, içeriğin büyük bir kitleye sahip başka bir içerik oluşturucu tarafından örneklenmiş olmasının hiçbir faydası yok gibi görünüyor.

(75)

tags:
omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.