Home Genel Telefonla Şifreli Mesajlaşmak İster misin?
Telefonla Şifreli Mesajlaşmak İster misin?

Telefonla Şifreli Mesajlaşmak İster misin?

42
1

Merhaba arkadaşlar, ramazanda sizlerle daha fazla birlikte oluyoruz. Sebebine gelince eğitim dönemi bitti ve tatile girdik. Eeeee napalım, sizler için araştırmalar yapıyoruz. İşte o araştırmalarımdan biriside başlıktan da anladığınız üzere, telefonla şifreli mesajlaşmakla alakalı. Peki sizce bu mümkün müdür? Bana göre olabilir, ama bu programı yazan kişilere güven olur mu orasını bilmem… Lakin bir çok özelliği var bu programın. Tabi, önce ismi verelim ve sonrada özelliklerini yavaş yavaş açıklamaya başlayalım. Ne dersiniz?

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamanın adı Sicher. Telefonumuza yükleyeceğiniz bu uygulama bir çok özelliği barındırıyor. Bunlar sırasıyla.

1. Tüm metin ve medya mesajları noktadan-noktaya şifreleme ile koruyor. Sadece mesajı gönderen ve iletişim kurmak istediğiniz kişi mesajlara bakabilir.

2. Biliyorsunuz ki telefondaki mesajların kendi kendini imha etmesi mümkün değildir . Fakat bu işlemi Sicher zamanlayıcı ile ne kadar süre sonra mesajı sileceğini ayarlayabiliriz.

3. Sicher  uygulaması metin mesajlarını , belgeleri ve medya dosyalarını şifreler ve sunucularında saklamaz . Kısaca, tüm belgelerinin şifrelenmiş olur. Ayrıca kendi sunucularında sizin dosyalarınız barındırılmıyor.

4. Telefona ilk giriş esnasında şifre oluşturarak oturum açarken şifre bilgisini sorgulayabilirsiniz.

5. Ücretsiz sohbet ve Media paylaşımı sunar. Herhangi bir abonelik işlemi yapmadan sınırsız kullanabilirsiniz.

6. Telefonunuzun bildirim ekranında mesaj içeriğini göstermez, böylece daha güvenli mesajlaşırsınız.

Birçok özelliğini saydık lakin siz uygulamayı indirdikten sonra zaten kullanıp kullanmayacağınıza karar vereceksiniz değil mi? Benden bu kadar, inşallah işinize yarar.

Denemek için hemen İOS ve Android uygulamasını cep telefonunuza indirin.

(42)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

  1. İyi günler, şifreleme birçok forum’da kulanılan bi yontem sadece uyenın bılgılerıne erişilmemesi için şifreleme yapıyor ,ayrıca dediğiniz gibi programa güven olacağını düşünmüyorum, mesajları imha etsede (biz öle olduğunu düşünsekte) program DB’de saklayacaktır ,yani program bizim için zararlıda olabilir ,yararlıda,ancak riske girmek yerine basit şifreleme programı olan applock’da işinizi görebilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.