Home Bilgisayar - Donanım Windows 8 Açılış Parola Ekranını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parola Ekranını Kaldırma

80
0

Merhaba arkadaşlar. Yeni işletim sistemi olan Windows 8’le artık tanıştınız değil mi? Aslında istemeden de olsa tanışmak zorunda kalıyoruz. Özellikle de benim pozisyonumda olan bir kişi için durum kesinlik kazanıyor. O yüzden kendim bilgisayarımda 3 farklı işletim sistemi kullanıyorum. Nedenine gelince öğrencilerin sorularına cevap vermek için diyebiliriz. Derslerimizde Windows 7 anlatımını yapıyoruz fakat bazı arkadaşlar bilgisayarlarını yeni aldığı için Windows 8 bilgisayarlarıyla derse geliyorlar. Onlarda Windows 8 le ilgili birçok soru soruyorlar. Eeee bizde bilemiyoruz diyemediğimiz için bilgisayarımıza windows 8’i kurmak ve incelemek durumunda kalıyoruz.  Neyse başlıktan da anladığınız üzere öğrencilerimin sorduğu Windows 8 parolasını nasıl kaldırabiliriz? sorusunu bu makalede bulacaksınız.  İnşallah sizler içinde faydalı bir makale olacak. Başlayalım o zaman.

1.    Şimdi bilgisayarınızı başlattıktan sonra, Start tuşuna basın,sağ üst köşedeki ARA alanına gpedit.msc  yazın ve Enter’a basın. Bu sayede “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi” ni devreye sokmuş olacaksınız.

2.    Daha sonra çıkan pencereden Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Denetim Masası > Kişiselleştirme yoluna geçiş yapıyoruz.

windows_8_kilit_ekranini_kapatma_kilit_ekrani_kapatma_4

3.    “Kilit ekranını gösterme” seçeneğine çift tıklayarak devre dışı bırakıyoruz. Diyalog ekranından Tamam diyerek işimizi bitiriyoruz.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda artık bilgisayarınıza Parolasız bir giriş yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

(80)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.