Home Bilgisayar - Donanım Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

192
0

Merhaba arkadaşlar, artık yeni işletim sistemimiz olan Windows 10 piyasada çok hızlı bir şekilde yayıldı. Hatta bu hız windows 7 ve 8’den bile hızlı olduğunu söyleyebilirim. Bunun nedeni ise kuşkusuz Windows 10’un Temmuz ayına kadar ücretsiz dağıtılması olduğunu söyleyebilirim. Hala Windows 10 işletim sistemini edinmediyseniz bence hemen edinin. Neyse, konumuz o değil ama bence bu konununda bilinmesinde fayda var. Belki bir kaç arkadaşımızı da bu yolla bilgilendirmiş oluruz. Değil mi?
Konumuza geçelim o zaman. Diyelim, Windows 10’u bilgisayarınıza kurdunuz belli bir süre kullandıktan sonra Windows 10’un kendi ayar ve dosyalarınızda sorun yaşıyor iseniz işletim sistemini sıfırlayabilir fabrika ayarlarına geri döndürebileceğinizi söyleyebilirim. Pekala,Windows 10 yüklü bilgisayar sıfırlama nasıl yapılır?

Windows 10 işletim sisteminizi sıfırlamak için yapmamız gereken ilk işlem;

Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Güncelleştirme ve Güvenlik  tıklıyoruz.

windows-10-bilgisayar-sifirlama-format-nasil-yapilir

Sonraki adım da“Güncelleştirme ve Güvenlik” ayarlarını açıyorsunuz ardından Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere “Kurtarma” sekmesine tıklıyorsunuz. Daha sonra da en üstteki “Bu bilgisayarı sıfırla”seçeneğinin altındaki “Başlayın” butonu üzerine tıklıyoruz.   Bu işlem bilgisayarınızın performansına göre değişiklik gösterebileceğini unutmayın.

(192)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.