Home Bilgisayar - Donanım Bilinmeyen Donanım Aygıtı (Elemanı) Tespiti ve Yüklenmesi
Bilinmeyen Donanım Aygıtı (Elemanı) Tespiti ve Yüklenmesi

Bilinmeyen Donanım Aygıtı (Elemanı) Tespiti ve Yüklenmesi

36
6

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımıza format attıktan sonra en çok uğraştığımız şey nedir? , Helede CD veya dvd lerini kaybetmişsek , donanım elemanlarını bulmak ve yüklemek  değil mi? Acaba hangi ekran kartıydı, hangi ethernet kartıydı, hangi ses kartıydı diye ; ahlanıp vahlanmadan size göstereceğim çok basit bir yöntemle  bu işten hızlı bir şekilde sıyrılacaksınız. Aslında bu yöntem sayesinde, size bilgisayarınızı yaptırmak için gelen arkadaşların, komşuların vb.kişilerin 🙂 bilgisayarları içinde düşünebilirsiniz. Genelde komşular, az bilgisayar bilseniz bile hemen size postalıyorlardır format at diye:) İşte o bilgisayarların donanım tanıtım dvd leri yoksa …. Offfff … yandınız. 🙂 baya uğraşacaksınız o zaman desenize. Ama dediğim gibi bu videoyu izlediğinizde artık tüm donanımların tespitini yapacaksınız. Eh bize de bir dua edersiniz herhade:)

Hayırlı seyirler.

Videoyu izleyemiyorsanız Youtube.com engellenmiştir.

Çözüm için DNS adreslerinizi aşağıdaki gibi değiştirin.

Tercih edilen DNS Sunucusu:  8.26.56.26

Diğer DNS Sunucusu : 8.20.247.20

.

(36)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(6)

  1. sizin bu paylasimci yonunuzu cani gonulden kutlarim.Cunku grafik programi bilenler genelde bildiklerini paylasmazlar bu konuda cimrilik yaparlar:)

  2. hocam benim bir tane direksiyon setim var windows vista’ da çalışıyodu ama windows 7 yükseltim artık çalışmıyo aygıt sürücü yazlılımını yükleme başarılı olmadı diyor ne yapmam gerekir

  3. ben kulaklık aldım unknow device yazıyor yüklenmiyor usb girişli girişler sorunlu değil diğer aygıtlar mause klavye vs. çalışıyor ve başka pcde de denedim aynı sonuç. kulaklık bozuk galiba ama varmıdır çözümü bozuk değilse ?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.