Home Genel Google, Html5 Site Yapımı ve Reklam Yapısı için Program Üretti
Google, Html5 Site Yapımı ve Reklam Yapısı için Program Üretti

Google, Html5 Site Yapımı ve Reklam Yapısı için Program Üretti

183
3

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bahsedeceğim konu çok önemli olduğundan yarını bekleyemedim. Hemen bu konu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Google, kısa bir süre önce web tasarımcılar için bir web tasarım ı üretti.  Bu program sayesinde interaktif siteleri ve google reklamları oluşturabileceksiniz.  Beta sürümünü de yayınlayarak, deneme amaçlı web tasarımcılara sundu bile. 🙂

Bu arada programın adını da söyleyeyim de merakınızı giderelim değil mi? Programın adı “Google Web Designer“. Ben hemen indirip programı denemeye başladım bile arkadaşlar. 🙂 Eğer sizde indirmek isterseniz Programın linki ” https://www.google.com/webdesigner/“. Programı indirdikten sonra heyecanla programı başlattım. Birde ne göreyim program Türkçe. Şaşırdım açıkçası… Bir o kadar da sevindim. Gerçi, bana biraz 'u andırdı ama photoshoptan daha basit bir program olduğu araç kutusu ve menülerinden zaten hemen belli oluyor aslında. Programın en güzel yanlarından birisi, eklediğiniz nesnenin kodlarını, kod görünümünden görebildiğiniz gibi sayfanızı tüm tarayıcılarda önizleyerek görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellikleriyle de Web editör programlarına çok benziyor.

Kısacası şunu söylemek istiyorum; Google,  Adobe firmasını kıskandıracak bir adım atmış durumda. Bizede bu rekabeti izlemek düşer ne diyim. 🙂 Bu arada programın bir videosunu da sizinle paylaşmak istiyorum. Programı bilgisayara yüklemeden önce neler yapabildiğini görmenizde yarar var.

(183)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(3)

  1. Merhaba hoca Guzel bir tanıtım yazısı oldu prgrami denemedim umarım bluegiffon kadar iyidir rekor çalısmanız icin

  2. Video da izlediğim kadarıyla web dizayn aracından çok uzak görünüyor bana inkscape i hatırlattı arayüzü daha çok daha çok illustrator tarzi bir araç sanirm indirip deneyecem ve belki bir tanıtım yazisida yazabirm

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.