Home Genel Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?
Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?

Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?

268
1

İnternet, günümüzde artık çok önemli bir ihtiyaç haline geldi. Elbette ki interneti bir ihtiyaç olarak gören kişilerin barındıkları yerlerde muhakkak internet bağlantıları olur. Ancak bazı durumlarda şehir dışında veya yabancı bir muhitte acil olarak internet kullanmak gerekebiliyor.

Böyle durumlarda çevremizdeki şifreli kablosuz internet ağlarına bağlanabilmenin mümkün olup olmadığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Etrafınızdaki şifreli wifi ağlarına bağlanmak Wifi Map isimli bir uygulama ile mümkün hale geliyor.

Aslında Wifi Map bir kablosuz internet şifresi paylaşma uygulaması. Bu uygulama, asla wifi şifresi hackleme gibi bir işlem yapmıyor. Wifi Map uygulamasını bir kablosuz internet sosyal topluluğu olarak görmek mümkün. Bu uygulamaya üye olan kişiler, kendi kablosuz internet bilgilerini uygulama ile paylaşıyorlar. Siz de bu uygulama üzerinden etrafınızda olan kablosuz bağlantının ne kadar güvenilir olduğuna dair bilgileri görebiliyorsunuz.

Uygulama üzerinden etrafınızda güvenilir olarak bağlanabileceğiniz kablosuz internet bağlantısının hızını da görebilirsiniz. Neticede bağlandığınız internetin hızı verimli bir internet bağlantısı sağlamak için oldukça önemli bir parametredir. Ancak size tavsiyemiz Wifi Map kullanarak bağlandığınız kablosuz internet bağlantılarının internet hızlarını Speedcheck.org gibi internet hız testi uygulamalarından test etmeniz. Wifi Map’te yer alan internet hızı göstergeleri çok sağlıklı çalışmıyor.

Sistemde halihazırda dünyanın dört bir yanından 2 milyondan fazla kişinin kablosuz internet bağlantılarına ilişkin şifrelerine yer verilmiş durumda. Ayrıca uygulamayı kullanmak için online olmanıza da çok gerek yok.

Birçok yerde işime yarayan bu uygulamayı siz de indirerek internet keyfinizi duraksamadan devam ettirebilirsiniz.

(268)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.