Home Bilgisayar - Donanım Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

45
0

Biliyorsunuz, kablosuz internetimizin şifresini her ne kadar saklasakta, bir şekilde ele geçiren bilgisayar canavarları olabilir. Peki biz bu bilgisayar canavarlarını nası tespit edeceğiz veya o anda kablosuz internetimizi kimler kullanıyor bilmek istiyorsak aşağıdaki ı bilgisayarınıza kurmanız yeterli olacaktır. Böylece kabolsuz internetinize bağlananları görebilecek ve şifremizi yeniden değiştirebileceğiz.

Kullanacağınız programın adı Who Is On My Wifi. Bu programı google arama motorundan aratarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Who Is On My Wifi Kurulduktan sonra kablosuz ağınızın adres aralığını tarayarak size o ağı kullanan tüm makinelerin adlarını, MAC adreslerini, IP adreslerini ile bağlantı durumlarını bir liste halinde sunacaktır.

kablosuz ağımda kimler var
kablosuz ağımda kimler var

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kablosuz internetinize bağlı olan tüm cihazları görebileceksiniz. Listeden ağdaki cihazların diğer donanım bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi tanıdığınız cihazları “KNOWN” ve tanımadıklarınızı da “UNKNOWN” olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca programın ücretli sürümünde tüm bu özelliklerin yanında listede olupta tanımadığınız cihazları anında engelleyebiliyorsunuz.Yani şifreli ya da şifresiz olsun, ağınızı izinsiz kullananları anında engelleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde engelleme olmamasına rağmen, programın verdiği MAC adreslerini modeminizde de elle girerek engelleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

(45)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.