Home Genel Facebook Profilime Kimler Bakmış Olabilir?
Facebook Profilime Kimler Bakmış Olabilir?

Facebook Profilime Kimler Bakmış Olabilir?

42
1

Merhaba arkadaşlar, facebook profilime kimler bakmış olabilir? gibi bir düşünceye hepimiz kapılmışızdır. Altındaki nedenine gelince, acaba beni kimler merak etti? gibi merak uyandıran düşünceler sayesinde. Kısacası meraktan diyebiliriz, değil mi?… Hayatımızı da, en çok  kulak kabartığımız konuları öğrenmekle geçiriyoruz. Bu makalede zaten, merak edilen bu konu hakkında yazılmıştır. Amacım ise sizleri bilgilendirmek ve başkalarının tuzağına düşmemek. Gerçekten de profilinize bakanları görmek için bir yol var mı? Cevabı baştan vermek istiyorum: Profilinize kimin baktığını öğrenmenin herhangi bir yolu YOK. Facebook’a göre bu bilgiyi edinemezsiniz. Peki neden? Çünkü Facebook bunu istemiyor da ondan. Peki, herhangi bir program yada uygulamayla bu verilere ulaşabilir miyiz? Hayır… Kısacası, herhangi bir uygulama veya hile yoluyla ulaşmanızın da herhangi bir yolu yok.

Size profiliniz hakkında çeşitli bilgiler sunacağını iddia eden birçok uygulamaya rastlamanız mümkün. Peki, bunların amacı ne? diye sorabilirsiniz. Bende size cevaben, sizin profil bilgilerinize ulaşmak isteyen kötü niyetli kişilerin işleri olabilir. Uzun sözün kısası, bu uygulamaları denemenizin size hiçbir yararı olmayacaktır. Çünkü hiçbiri, doğru bilgiyi size sunamamakta. Hatta bilgisayarınıza zararlı yazılım olarak geri döneceğini de unutmayın. Bu kadar açıklamadan sonra hala öğrenebiliriz demeyin… Çünkü Facebook size o imkanı veremezse zaten ulaşmanı mümkün olmayacaktır. Bunu anlamalısınız…Benden demesi.

Ömer BOZALAN

(42)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

  1. Mozilla için böyle bir eklenti var. Ama sizi ziyaret eden kişinin de aynı eklentiyi kullanması gerekiyor. Yoksa dediğiniz gibi böyle birşeyin imkanı yok.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.