Home Bilgisayar - Donanım Bilgisayar Hackleyen Şarj Aleti

Bilgisayar Hackleyen Şarj Aleti

103
0

Öncelikle hepimiz biliyoruz ki çakma şarj aletleri piyasada çok fazla var. Nasıl olsa şarj ediyor işte fark etmez deyip alıyoruz. Bunları yapıyoruz ama aslında yanılıyoruz.
Bunlar telefonlarımıza ve bilgisayarımıza ciddi zararlar veriyor ve daha fazlasını yapabiliyor…

İphone Lightning Şarj Kablosu.

Çakma İphone Lightning Şarj Kablosu desek daha doğru olur pek çok firmanın üretmeye başladığı bu Çakma İphone Lightning Şarj Kablosunu sadece şarj ediyor diye düşünmeyin. Haberimiz olmadan daha fazlasınıda yapıyor.

Peki Ne işe yarar bu Lightning Şarj kablosu ?

Mike Grover’ın tasarladığı bu kablo tasarımıyla dikkat çekiyor. bu kablo telefonumuzu bilgisayara bağladığımızda yalnızca şarj etme görevini üstlenmiyor aynı zamanda da Hackleme görevini de üstleniyor.
Mike Grover bu kablonun bilgisayarımızın basit bir şekilde hacklenebileceğini öne sürüyor. Bunu tasarlayan Mike Grover bu tasarımına O.MG cables adını verdi. Mike Grover söz konusu kablomuz’un standart orjinal lightning kablosundan ayırt edilmesinin zor olduğunu söyledi.

Peki bu kablo neler yapabilir. USB kablosunu telefonumuz ile bilgisayara bağladığımızda sadece şarj etmiyor aynı zamanda hackliyor da demiştim. Bu tasarlanan lightning kabloları bilgisayarınıza Kötü niyetli yazılım iletebiliyor.Kişisel , Özel , Telefon Rehberi, Fotoğraflar Gmail,İnstagram, Whatsapp vs kısacası verilerimizi hafızasına alıyor. Bunun için dikkatli olmalıyız .Bunun gibi diğer telefon markalarının da çakma şarj aletlerinin de böyle olduğunu bilemeyiz ama biz yinede önlemimizi alalım .

Arkadaşlar sizlere tavsiyem verileriniz gitmesini istemiyorsanız çakma şarj aletlerinden uzak durun orijinal şarj aletlerinden başka bir şarj aleti kullanmayın.Özellikle Bilgisayarlardan uzak tutalım.Kesinlikle bilgisayarlara bağlamayalım .

Peki Çakma – Orijinal Şarj Aletlerini Nasıl Ayırt edeceğiz ? Resimlerle bundan bahsedelim isterseniz.

Kaynak : cyber-warrior _BÖRÜ_

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/google-hacklerlar-iphonelari-yillardir-izliyor

(103)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.