Home Tanıtım Araç Kiralamak isteyenlere özel hizmet.. Boss Araç Kiralama

Araç Kiralamak isteyenlere özel hizmet.. Boss Araç Kiralama

39
0

Kısa ve uzun dönem araç kiralama gün geçtikçe artan bir trend olarak hepimizin ihtiyacına karşılık veriyor. Geçmiş yıllara oranla yeniden şekillenen araç kiralama da artık tüketici haklarına daha çok önem verildiği de bir gerçek. Günümüzde aracın bakımı, sigortası, bandrolü, kaskosu ve diğer vergilerinin kiralama firması tarafından karşılanması tüketici için zaman kaybının önüne geçme açısından önemli görüldüğü kuşkusuz. Tabi ki araç sahibi olmak bir açıdan özenecek bir durumdur lakin, kiralık oto tercihinin de pek çok artısı bulunduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, kiralık araç  talebi ile bir rent a car’ın kapısını çaldığınızda; konfor, yakıt tüketiminde tasarruf ve üst model seçeneklerini anında yerine getirebiliyorsunuz. Sonrasında ihtiyacınız çerçevesinde kısa veya uzun süreli olarak kiralama tercihi de yapabiliyorsunuz.

Tabi ki araç kiralamak zorlu bir süreçtir. Firma seçmek, sağlam bir araç bulmak zordur. Rastgele bir firmaya girip araç kiralamak ta istemezsiniz, değil mi?  Hem firma hem de araç sizi tedirgin edebilir. Durum böyle olunca iş içinden çıkılamaz bir hal alabilir.

Peki araç kiralarken nelere dikkat etmeliyiz? İsterseniz en önemlilerini sıralayalım.

  • Aracın rent a car full oto kaskosu ve trafik sigortası var mı? Araç kaskosunun kapsamadığı durumlar nelerdir?
  • Aracın bakımları yapılmış mı? Servis bakımlı mı? Belgelerini isteyerek kontrol edin.
  • Aracın muayenesi tam mı? Ne zaman bitiyor.
  • Egzoz emisyonu yapılmış mı? Ne zaman sona eriyor.
  • Araç, kiralama şirketine mi ait?
  • Aracın ruhsat ve diğer tüm belgeleri eksiksiz ve tam mı? Ruhsat ile aracın plakasını karşılaştırın.
  • Araç üzerinde bulunması gereken yangın söndürücü, sağlık ve trafik setini kontrol edin

Sonrasında kiralayacağınız aracı kontrol edin, Firmadan araç hakkında bilgi isteyin. Güvenmek iyidir lakin kontrol etmek sizin için daha iyi olacaktır. Eğer araçta herhangi bir hasar, kusur veya sorun varsa, yapacağınız sözleşmede kesinlikle kayıt altına alın.

Yukarıda bahsettiğimiz önemli şeyleri Kurumsal firmalar zaten yapıyor. O yüzden araba kiralarken tercihinizi devamlı kurumsal firmalar üzerinden yürütün. Yoksa bazı durumlarda mağdur duruma düşebilirsiniz. Büyük şehirlerde durum daha da karmaşık olabiliyor. Örneğin İstanbul’da çok sayıda rent a car acentası mevcut. Hangi acenta’nın güvenilir olduğu sizi düşündürebilir. Peki, nasıl bu durumu aşacaksınız? Tabi ki internet sayesinde… O yüzden yapacağını ilk şey o firmanın bir web sitesi var mı,  diye kontrol etmek. Sonrasında o firma hakkında internette yapılmış yorumları okumak olabilir. En azından bu yaptıklarınız size bir kaç fikir verecektir.

Google’da arama yaparken şu şekillerde arama yaparsanız sizler için faydalı olacaktır. Örneğin; İstanbul etilere gideceksiniz bunun için google’da “etiler araç kiralama” veya anadolu yakasında popüler bir acentanın sitesine ulaşmak istiyorsanız “anadolu yakası araç kiralama” veya lüks bir araç kiralamak istiyorsunuz, bunun içinde google’da “istanbul lüks araç kiralama ” diye aratabilirsiniz. Google aramalarında genelde en çok tercih edilen firmalar üst sıralarda olacağı için sizde istediğiniz kalitedeki acentaya ulaşmış olacaksınız.

Neyse, size bu kadar tüyo yeter… Kalın sağlıcakla…

(39)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.