Home CSS3 / HTML5 Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı
Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

182
4

Merhaba arkadaşlar , ile ilgili derslerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen derslerimizde header ve footer elementlerini göstermiştik. İnşallah sizlere bir şeyler sunabilmişizdir. Aklınızda sorular olunca biliyorsunuz hemen bana yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Gelelim nav elementine ve kullanımına.

ile gelen etiketlerden bir tanesi de nav etiketidir. genelde sayfa içi bağlantılar ( site butonları-linkler ) veya site dışı bağlantılar için kullanılan bir elementtir. Web sayfası içinde birden fazla kullanılabilir.

Örnek yazımı

<!DOCTYPE html> <html> <head> <title> nav element example</title> </head> <body> <nav> <a href="index.html">Anasayfa</a> | <a href="blog.html">Web Design Blog</a> | <a href="hakkimizda.html">Hakkımızda</a> | <a href="iletisim.html">İletişim</a> </nav> </body> </html>

WEB GÖRÜNTÜSÜ thml5 dersleri

Uygulamayı sizde Dreamweaver yada herhangi bir web editöründe denediğinizde görürsünüz. Kolay gelsin.

(Not: etiketlerinden olan Nav etiketi tüm son sürüm web tarayıcılar tarafından desteklenmektedir. internet explorer 8 ve eski sürümleri desteklemez.)

ANLATIMLARI

( Başlıklara Tıklayarak Diğer Derslere Geçebilirsiniz)

1: HTML 5 Nedir? ve Html5 Anlatım

2:Html5 Dersleri-2 | Header, Footer Elementleri Kullanımı

3: Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

DERS4: Html5 Dersleri-4 | Article ve Section Elementi Kullanımı

DERS5: Html5 Dersleri-5 | Aside Elementi Kullanımı

DERS6: Html5 Dersleri-6 | video, audio Elementleri Kullanımı

(182)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(4)

 1. internet sitesi kurmak için sadece alan adı alsam yeterli olurmu adobe dreamweaver i kullanmayı çözdüm sitemi tamamladım. kurduğum css yi vs. kendi bilgisayarıma saklasam yani kendi bilgisayarımı barındırma(hostin) olarak kullanabilrmiyim. ? detaylı bir açıklama yapmanızı tavsiye ederim ‘Site Kurmak Adı altında bir Konu açsanız neler gerekli detaylı bir şekilde açıklasanız ? teşekkürler

  1. osman sdece alan adı alarak site kurabilirsin büyük bir ihtimalle. Ama nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok. Lakin şöyle bir sorunun olacak bilgisayar devamlı açık olmalı ve internet devamlı açık olmalı. Kısacası gün içinde 24 saat bilgisayar açık ve internetinde de sorun olmamalı.

 2. hocam ben site sv kurdum hallettim senin videolarını izleyerek dreamweaver de tasarımda yaptım yaptığım tasarımı filezillaya atmak istiyorum ama atamıyorum sadece orda takıldım

  1. gerçeği söylemek gerekirse bende yapamamıştım ama

   ftp adresi
   kullanıcı adı
   kullanıcı şifren varsa

   sürükle birak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.