Home CSS3 / HTML5 Html5 ve CSS3 ile Efektli Menü Yapımı – Videolu
Html5 ve CSS3 ile Efektli Menü Yapımı – Videolu

Html5 ve CSS3 ile Efektli Menü Yapımı – Videolu

257
8

Merhaba arkadaşlar, bu dersimizde ve kullanarak efektli yapımını anlatacağım. Videolu dersimize hakim olabilmeniz için Html ve az da olsa bilmeniz yeterli olacaktır. Aksi halde, anlamadığınız bazı işlemler olabilir. Bu sayesinde efektli bir menünüz olacaktır.

Dersin içeriğinde aşağıdaki işlemler yapılmıştır. İyi seyirler.

1- Sayfa yapısı Html5 yapıldı

2- Div ile Menü tanımlama

3- CSS ile menüye ait  özellikler tanımlandı.

4- Radius özelliği kullanıldı

5- Transition özelliği kullanıldı.

6- -webkit- işlemleri anlatıldı.

Videoyu izleyemiyorsanız .com engellenmiştir.

Çözüm için DNS adreslerinizi aşağıdaki gibi değiştirin.

Tercih edilen DNS Sunucusu:  8.26.56.26

Diğer DNS Sunucusu : 8.20.247.20

 

(257)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(8)

  1. Ömer hocam sagol emeğine sağlık süper olmuş css3 menü anlatımı bende bu gün site projesinde sosyal aglarda kullandım bu efekti başarıların devamı dilerim.

    1. İlker storybord diye bişey duymadım malesef. hangi konuda öneri programı istiyorsun. Konuyu bilsem yardım edeceğim ama…konuyu yazmamışsın.

  2. hocam videoyu suan acamıyoruz size bir sorum olacaktı css de mevcut bulunan menu cubugunda ki sekmeye alt menü eklemek ve içerisine tema olustrdktan sonra bilgi vermek istyrm nasıl yaparım?

  3. Dersler faydalı elbette ama bütün videolarda ses sorunu var. Biraz daha gür bir sesle kayıt yapılsa güzel olur.
    Sesi sonuna kadar açıyorum zor duyuluyor. Tabi bir anda ortaya çıkan öksürük sesleri ise ses sonda olduğu için gece gece evi ayağa kaldırıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.