Home CSS3 / HTML5 Arkaplan Resmini Tüm Çözünürlüklere Göre Ayarlama
Arkaplan Resmini Tüm Çözünürlüklere Göre Ayarlama

Arkaplan Resmini Tüm Çözünürlüklere Göre Ayarlama

372
10

Merhaba arkadaşlar, bu videolu anlatımımızda,  ve kullanarak Web sitenin arkaplan resmini tüm çözünürlüklere göre ayarlama işlemini yapacağız. Bu konuyu anlatmamın nedenlerinden bir tanesi CSS3 ve HTML5‘in yavaş yavaş web hayatımıza girmeye başlamasındandır. Diğer bir nedeni ise öğrencilerimin ve site ziyaretçilerinin devamlı olarak bu soruyu bana sormasından kaynaklanmaktadır. 🙂

Bu çekimini gerçekleştirerek artık bu sorulara son vermek istiyorum. 🙂 Şunu da sakın unutmayın bu uygulama en son versiyon browserlarda çalışmaktadır. Yani css3 ve html5 i destekleyen son versiyon tarayıcıda bu işlemi görebilirsiniz. Bu yazıyı okumadan sakın işlemleri gerçekleştirmeyin. Sonra sayfanın yorum bölümünde şöyle sorularla karşılaşmak istemiyorum.

Ziyaretçi Sorar : “Hocam videonuzu izledim ama explorerda veya chromeda hiçbir değişiklik olmadı”

Bende Cevap veririm: ” Çıldırtma Beni …. 🙂  makaleyi okuuuuuuuuuu “

İçimden geçenleri yazdım. Çünkü insanlarımız makaleyi okumadan videoyu izliyorlar. Sonra neden böyle oldu? neden….? gibi sorularla beni meşgul ediyorlar. Meşgul ediyorlar diyorum. Çünkü o soru yüzünden bazı arkadaşların sorularını göremiyorum. Buna özellikle dikkat etmenizi isteyeceğim arkadaşlar. İnşallah yukarıdaki gibi bir diyalog aramızda geçmez, hiçbir ziyaretçi için. 🙂 hepinizi seviyorum.

Hayırlı Seyirler.

Videoyu izleyemiyorsanız .com engellenmiştir.

Çözüm için DNS adreslerinizi aşağıdaki gibi değiştirin.

Tercih edilen DNS Sunucusu:  8.26.56.26

Diğer DNS Sunucusu : 8.20.247.20

.

(372)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(10)

  1. merhaba hocam videoyu izledim..makaleyi de okudum :)) ancak benim sıkıntım farklı..arkaplana resmini ekledim ortaladım falan ama sitede gezinmek için menü linklerine tıklandığı zaman explorerda arkaplan resmi garip bir şekilde fotoğraf makinesi flaşı patlamasına benzer şekilde yeniden yükleniyor..bu durumu araştırdım ancak bir çözüm bulamadım diğer siteleri incelediğimde böyle birşeyle karşılaşmıyorum acaba bu sorunu nasıl giderebilirim??moziilada ve chromda projeyi açıyorum bu sorunu yaşamıyorum ancak dediğim gibi explorer 11’de böyle bir gariplik oluyor.. yardımcı olursanız sevinirim..

    1. çağatay arkadaşım çalışmayı web sitenizden gösterirseniz uygulamanıza bakabilirim. malesef bu şekilde neyin doğru neyin yanlış olduğunu size söyleyemem.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.