Home CSS3 / HTML5 Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı
Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

270
4

Merhaba arkadaşlar , Html5 ile ilgili derslerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen derslerimizde header ve footer elementlerini göstermiştik. İnşallah sizlere bir şeyler sunabilmişizdir. Aklınızda sorular olunca biliyorsunuz hemen bana yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Gelelim nav elementine ve kullanımına.

Html5 ile gelen etiketlerden bir tanesi de nav etiketidir. Nav elementi genelde sayfa içi bağlantılar ( site butonları-linkler ) veya site dışı bağlantılar için kullanılan bir elementtir. Web sayfası içinde birden fazla kullanılabilir.

Örnek Nav elementi yazımı

<!DOCTYPE html> <html> <head> <title>HTML5 nav element example</title> </head> <body> <nav> <a href="index.html">Anasayfa</a> | <a href="blog.html">Web Design Blog</a> | <a href="hakkimizda.html">Hakkımızda</a> | <a href="iletisim.html">İletişim</a> </nav> </body> </html>

WEB GÖRÜNTÜSÜ

Uygulamayı sizde Dreamweaver yada herhangi bir web editöründe denediğinizde görürsünüz. Kolay gelsin.

(Not: Html5 etiketlerinden olan Nav etiketi tüm son sürüm web tarayıcılar tarafından desteklenmektedir. internet explorer 8 ve eski sürümleri desteklemez.)

DERS ANLATIMLARI

( Başlıklara Tıklayarak Diğer Derslere Geçebilirsiniz)

DERS1: HTML 5 Nedir? ve Html5 Anlatım

DERS2:Html5 Dersleri-2 | Header, Footer Elementleri Kullanımı

DERS3: Html5 Dersleri-3 | Nav Elementi Kullanımı

DERS4: Html5 Dersleri-4 | Article ve Section Elementi Kullanımı

DERS5: Html5 Dersleri-5 | Aside Elementi Kullanımı

DERS6: Html5 Dersleri-6 | video, audio Elementleri Kullanımı

(270)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(4)

 1. internet sitesi kurmak için sadece alan adı alsam yeterli olurmu adobe dreamweaver i kullanmayı çözdüm sitemi tamamladım. kurduğum css yi vs. kendi bilgisayarıma saklasam yani kendi bilgisayarımı barındırma(hostin) olarak kullanabilrmiyim. ? detaylı bir açıklama yapmanızı tavsiye ederim ‘Site Kurmak Adı altında bir Konu açsanız neler gerekli detaylı bir şekilde açıklasanız ? teşekkürler

  1. osman sdece alan adı alarak site kurabilirsin büyük bir ihtimalle. Ama nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok. Lakin şöyle bir sorunun olacak bilgisayar devamlı açık olmalı ve internet devamlı açık olmalı. Kısacası gün içinde 24 saat bilgisayar açık ve internetinde de sorun olmamalı.

 2. hocam ben site sv kurdum hallettim senin videolarını izleyerek dreamweaver de tasarımda yaptım yaptığım tasarımı filezillaya atmak istiyorum ama atamıyorum sadece orda takıldım

  1. gerçeği söylemek gerekirse bende yapamamıştım ama

   ftp adresi
   kullanıcı adı
   kullanıcı şifren varsa

   sürükle birak

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.