Home Genel Yeni Moda Düğün Fotoğrafçılığı

Yeni Moda Düğün Fotoğrafçılığı

35
1

Merhaba arkadaşlar , biliyoruz ki aşk insan için … kimisi Mecnun gibi Leyla , kimisi memleketine, kimisi eşine 🙂 kimisi benim gibi sizlere, kimisi kendisine aşıktır… 🙂 Kısacası herkesin hayatının bir anlamı vardır değil mi?… İşte İnternet ortamında gezerken çalışmalarını beğendiğim   Ersin Aydın‘ ın  hayatının anlamı, aslında hayatının Aşk-ı ‘da  Fotoğraf Çekmek herhalde…

Yukarıdaki derin mevzuyu izin verirseniz şöyle genişleterek anlatmak istiyorum. Biliyoruz ki anılar hepimiz için değerlidir. Hele vazgeçilmez, unutamadığımız an’larımız yok mu… O an’ı hiç unutmak istemeyiz değil mi? Bu an, belki ilk çocuğumuzun fotoğrafı, belki hayatta olmayan yakınlarımızın… belkide aile hayatına atıldığımız düğünümüz. Hayatımızın  güzellikleriyle neden  devamlı birlikte olmayalım ki…  O an’ları yaşatacak fotoğraflara bakıp, niye tekrar  yaşamayalım ki… İşte Ersin Aydın  bize bu anları hatırlatacak bir kişi. Kendi sitesinde paylaştığı Portreler olsun, Modeller olsun, Düğün fotoğrafları olsun hatta ileride hayatınızın anlamı O’suz dışarı bir adım bile atamayacağımız çocuğunuzun Doğum fotoğrafları olsun hepsi profesyonelce çekilmiş çalışmalar.

Hatırlasanız geçmişte evlenen çiftler düğün öncesi bir stüdyoya gider, klasik 3 yada 5 gelin damat pozu verip düğün fotoğrafı çekilir, baskı parası için de faiş bir fiyat öderlerdi. Bunun yanında Düğün Fotoğrafçısı, fotoğraf çekerken çiftlerin montaj ile arkalarına bir doğa manzarası koyarak yarım saatte fotoğraf çekerdi.:) Günümüzde ise durum dahada farklı, artık stüdyo fotoğrafçılarına büyük ve başarılı rakipler çıkmaya başladı. Şu an düğün fotoğrafçıları, kuaförden itibaren gelin ve damadı takip ediyor. Gelin damadı ayağına getirmiyor, bizzat ayağına gidiyorlar. Gerçek dış mekanlarda doğal fotoğraf çekimlerini, doğal kurgularını oluşturup sizlere hiç unutamayacağınız bir fotoğraf çekimi sağlıyorlar. Ersin Aydın sadece düğün fotoğrafçısı değil  yukarıda bahsettiğimizde gibi Doğum Fotoğrafçısı işinde de başarılı bir kişidir. Kendisi bu işi uzun süredir severek  yaptığı çalışmalarından da belli.. Hatta kendi tanımıyla söyleyeyim 🙂  “Bu işi severek yaptığımdan benim için iş den çok aşk olmuştur.” Burdan Ersin Aydin’a  sesleniyorum “Sen işini aşkla yaptığın için bizde senin yanındayız.”
Ömer BOZALAN
Düğün Fotoğrafçısı – Ersin Aydın
ERSİN AYDIN PHOTOGRAPHY
info@ersinaydin.com.tr
www.ersinaydin.com.tr

(35)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.