Home Püf Noktalar WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

46
0

siteniz var, fakat wordpress'in sizler için sağladığı Contact Form yani İletişim formunu doldurduğunuzda Gönder butonuna bastığınızda E-mailinizin gitmediğiyle alakalı bir ileti aldınız. Bu durum neyi ifade ediyor? Ne yapmalıyım? gibi soruları kendi kendinize soruyorsanız tam yerine geldiniz diyebilirim. Hemen şunu açıklığı kavuşturalım. İlk sorumuz neydi, neden böyle bir ileti alıyorum, yani ” Bu ileti neyi ifade ediyor?” sorusunu cevaplayalım isterseniz.

Bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Yani; hosting sunucuları wordpress kullanıcıları için hazır yazılımların (contact form) etkilerinden(spam mail gibi..) sunucuyu uzak tutmak için kullanıyorlar.

Şimdi ikinci sorumuza geçelim. İkinci sorumuz şuydu, “Ne yapmalıyım?”  Bu sorunun cevabını da aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

  • WordPress admin panelinize giriş yaparak Eklentiler bölümünden Wp-Mail-Smtp ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyorsunuz ve etkinleştiriyoruz.
  • Ardından admin panelinden Ayarlar bölümünde Email başlığına giriş yapıyorsunuz. Ayarlarınızı resimdeki gibi düzenleyerek kaydediyoruz.

smtp_ayarlari

Şimdi ise yine Admin panelinden Eklentiler  bölümünden Fast And Secure Contact Formu açıp ve ayarları yapıyorsunuz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlemeniz ve mail adresinizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

Mail Adresiniz

Son olarak; Sayfalar bölümünden yeni sayfa ekleyip, sayfanın içerisine

Error: Contact form not found.

satırını ekleyip kaydet diyorsunuz. Aslında 

Error: Contact form not found.

yazılacak yazıyı contact form alanından görebilirsiniz.

Artık SMTP işleminiz hazırdır.

(46)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.