Home Genel Masaüstünüzü Windows 8 Görünümüne Alın

Masaüstünüzü Windows 8 Görünümüne Alın

71
9

Merhaba arkadaşlar,

Makalelerimizde artık windows 8 den fazlasıyla bahsetmeye başlayacağız gibi görünüyor. Tabiki hepimiz winxp ve windows 7 ye alıştık ama yeni çıkan windows 8 haberleri de bizi windows 8 hakkında baya bir meraklandırıyor sanırsam.  Bende bu makaleyi ele alarak windows 8 hakkındaki merakınızı bir nebze olsun  kurulum yapmadan gidermek istiyorum. Bunun içinde size sadece iki program gerekli , bu programların isimlerini sizlere vereceğim  zaten, o programları  bilgisayarınıza kurduktan sonra artık windows 8 görünümlü , windows 7 ‘ye sahip olacaksınız. 🙂

KURULUM için gerekli malzemeler 🙂 

1. googleda “rainmeter” aratıp son sürünümü indiriyorsunuz ve bilgisayarınıza kuruyorsunuz.

2. Rainmeter indirdikten ve kurduktan  sonra ise googleda “omnimo download” aratıp o programıda indiriyorsunuz.

3.omnimo kuruyorken klasörün içinde olan SETUP dosyasını çift tıklayıp aşağıdaki gibi kuruluma başlıyorsunuz.

omnimo kurulum nasıl yapılır

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra Welcome adlı ilk ekranda program bizi ayarlar bölümüne aktarıyor. Ayarlarımızı tamamladıktan sonra ileri diyoruz.

İleri dedikten sonra istediğimiz karşınıza çıkan  arayüzlerinden birisini seçip, istediğiniz ekran çözünürlüğümüzü ayarlıyoruz. Program otomatik olarak seçtiğiniz çözünürlüğe göre uygun olanını seçiyor bize de sadece onaylaması kalıyor.

bütün işlemler tamamlandıktan sonra artık yeni windows 8 görünümlü windows 7 ye bakmış olacaksınız. 🙂

kolay gelsin.

 

(71)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(9)

  1. Hocam iki bilgisayarda denedim biri dell marka laptop diğeri normal masaüstü ikisinde de win 7 yüklü ancak dell marka laptop kısıtlı sürümü yüklü olduğundan kabul etmedi..Arastırdım kısa edindiğim bilgiye göre Dell firması Laptoplarına win 7 nin kısıtlı sürümünü yüklü olarak kullanıcılarına satışa sunuyormuş..Teşekkür ederim hocam win 8 in teması için sizlere ama alışkanlık kolay kolay değistirilmiyor halen xp favorim :):)

    1. bende dell var:) yükledim çalıştı ama benimki home edition:) gökhan :)) işin ilginç tarafı bendeki dell 7200 rpm hardisk li ve 1500 tl ye aldım:))

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.