Home Püf Noktalar En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri (Artıları ve Eksileri)

En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri (Artıları ve Eksileri)

67
0

Düzenli yedekleri oluşturmak, web sitenizin güvenliği için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Yedeklemeler size gönül rahatlığı sağlar ve sitenizin saldırıya uğraması veya kazara kendi yaptığınız yıkıcı durumlarda sizi kurtarabilir.

Bu yazımızda WordPress için en iyi 3 yedekleme eklentisini paylaşacağız.

Önemli: Birçok host WordPress barındırma için sınırlı yedekleme hizmetleri sunsa da , kullanıcılara her zaman bunlara güvenmemelerini öneriyorum. Unutmayın günün sonunda, web sitenizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

1. UpdraftPlus :

UpdraftPlus , internette bulunan en popüler ücretsiz WordPress yedekleme eklentisidir. 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır.

UpdraftPlus , WordPress sitenizin tam bir yedeğini oluşturmanıza ve onu bulutta depolamanıza veya bilgisayarınıza indirmenize izin verir.

Eklenti, zamanlanmış yedeklemelerin yanı sıra isteğe bağlı yedeklemeleri de destekler. Ayrıca hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi seçme seçeneğiniz de vardır.

Yedeklerinizi otomatik olarak Dropbox, , S3, Rackspace, FTP, SFTP, e-posta ve diğer birçok bulut depolama hizmetine yükleyebilirsiniz.(UpdraftPlus ile WordPress sitenizi nasıl yedekleyeceğinizi ve geri yükleyeceğinizi adım adım açıklayan kılavuzuna bakın ).

Her WordPress web sitesini yedeklemenin yanı sıra, UpdraftPlus yedeklemeleri doğrudan WordPress yönetici panelinizden kolayca geri yüklemenizi sağlar.

UpdraftPlus ayrıca web sitelerini taşımak veya klonlamak, veritabanı arama ve değiştirme, çoklu site desteği ve diğer birçok özellik için eklentilere sahip premium bir sürüme sahiptir. 

Fiyatlandırma: Ücretsiz (UpdraftPremium Personal 70 $)

2. BackWPup

BackWPup , ücretsiz olarak eksiksiz WordPress yedekleri, oluşturmanıza ve bulutta (Dropbox, Amazon S3, Rackspace, vb.), FTP, e-posta veya bilgisayarınızda depolamanıza izin veren ücretsiz bir eklentidir .

Kullanımı son derece kolaydır ve otomatik yedeklemeleri sitenizin güncelleme sıklığına göre planlamanızı sağlar.

Bir WordPress sitesini yedekten geri yüklemek de çok basittir. BackWPup Pro sürümü, öncelikli destek, yedeklemeleri Google Drive'da saklama yeteneği ve diğer bazı harika özelliklerle birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz (Premium plan da mevcuttur)

Gözden Geçirme: 600.000'den fazla web sitesi tarafından kullanılan BackWPup , listedeki diğer yedekleme eklentilerine mükemmel bir alternatiftir. Eklentinin premium sürümü, bağımsız bir uygulama ile arka uçtan kolay ve hızlı web sitesi geri yükleme de dahil olmak üzere daha güçlü özellikler ekler.

3. Teksir

Adından da anlaşılacağı gibi, Duplicator , WordPress sitelerini taşımak için kullanılan popüler bir WordPress eklentisidir . Ancak yedekleme özellikleri de vardır.

Düzenli olarak bakımı yapılan bir site için ideal birincil WordPress yedekleme çözümünden daha az olmasını sağlayan otomatik zamanlanmış yedeklemeler oluşturmanıza izin vermez.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Gözden Geçirme: Duplicator , WordPress sitenizi kolayca manuel olarak yedeklemenizi sağlar. Web barındırıcınız düzenli yedeklemeler oluşturuyorsa, bu eklentiyi hazırlama ortamında kullanmak üzere yedekler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Harika bir site taşıma eklentisi.

(67)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.