Home Püf Noktalar Wi‐Fi parolanı paylaşmak için QR kod nasıl Yapılır?

Wi‐Fi parolanı paylaşmak için QR kod nasıl Yapılır?

218
0

Merhaba arkadaşlar. Bu makale ile Wi-Fi QR kodunu oluşturup iş yerinde, evinizde hızlı bir şekilde nasıl paylaşılacağınızı anlatacağım. Sonrasında paylaşacağınız kişiler QR kod tarama uygulaması kullanarak sizin Wİ-Fİ bilgilerinize direk ulaşıp internetinize bağlanacaklardır.

Öncelikle modemde kullandığınız şifreleme türüne ihtiyacın var. Bu şifreleme türleri genelde WPA – WPA2 – WEP’tir. Eğer bilmiyorsanız vereceğim QR kod sitesinde bu şifreleme türlerini deneyerek çalışan şifrelene türünü bulmuş olursunuz.

Sonrasında

https://qifi.org/ adresine git. (Bu site Wi-Fi parolanız ve kullanıcı adınızı QR kod’a dönüştüren bir İnternet sitesidir.)

Siteye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görüntüyle karşılaşacaksınız.

SSID kısmına Wİ-Fİ adınızı , Encryption kısmında yukarıda bahsettiğimiz şifreleme türünü seçerek, Key kısmına ise Wİ-Fİ parolanızı yazıp Generate tuşuna basarak QR kodunu oluşturmuş olacaksınız.

Print tuşuna basarak oluşturulan QR kodun çıktısını alabilirsiniz ve paylaşmak istediğiniz kişilere verebilirsiniz.

İyi günler.

(218)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.