Home Püf Noktalar Css3 İnternet Explorer’da çalıştırmak
Css3 İnternet Explorer’da çalıştırmak

Css3 İnternet Explorer’da çalıştırmak

36
1

         Bildiğimiz gibi ile birçok yeni özellik geldi fakat bazı tarayıcılar desteklerken bazılarıda desteklemiyor.Hala büyük bir kullanıcıya sahip olan internet explorer bunların başında,ve biz CSS3 ile gelen bazı özellikleri bir eklenti ile internet explorer tarayıcısında çalışır hale getireceğiz.
Bunun için; http://css3pie.com adresine girelim, download butonuna tıkladıktan sonra eklentiyi indirip çalışma klasörümüzün içine atalım ve dosyasının içinde eklentiyi tanımlayalım.

Örnek ile açıklayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNİZLEME

Mozillada özellik çalışırken internet explorerda çalışmadı.Kodların çalışması için eklenti yolunu tanımlamamız gerekiyor. Eklenti,css dosyasının içine behavior: url(htc dosyasının yeri); yazarak tanımlanıyor.

Şimdi tekrar bakalım.

Kod bu hali aldı;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNİZLEME:

 

 

Alıntıdır/cyberwarrior/Mutmain

(36)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

  1. ben sitelerde html 5 kullanıyorum bu divler ie8de gözükmüyo ama gözükmesini istiyorum diceksinki ne gerek var ama ie8 kullanan kişilerin sayısı baya fazla mesela benim staj yaptığım şirket mecbur ie8 kullanıyor

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.