Home Genel Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

28
0

Merhaba arkadaşlar geçen makalemizde,  ev ve iş yerinde kullanılan güvenlik sistemlerinin öneminden ayrıntılı olarak bahsettik. Bu makalemizde ise daha fazla emniyetli alanlar oluşturmak için kullanılan Geçiş Kontrol Sistemlerinin Modelleri nden bahsedeceğim. İnşallah bu makaleyle birlikte sizler, bu konuda daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

İlk önce makalemize konu olan geçiş kontrol sistemlerinin bir tanımını yapalım, değil mi? Sonrasında ise bu sistemleri kullanabileceğiniz ortamlardan ayrıntılı bir şekilde bahsederiz, olur mu? Hemen başlayalım o zaman.

Geçis kontrol sistemleri, modern binalarda ( ev ve iş yeri vs. ) giriş ve çıkışların denetimli ve izlenebilir olarak yapılması, kilit altında tutulması gereken yerler için anahtar kullanımının azaltılması, CCTV (kapalı devre televizyon) ve diğer güvenlik sistemleri de entegre edilerek bina güvenlik yönetiminin üst düzeyde sağlanması için kullanılırlar.

Tanımda da bahsettiğimiz gibi ev ve iş yerlerinde güvenliği artırma için yani giriş çıkış denetimini artırma amaçlı kullanılan bir sistemdir. Aslında bu güvenlik sistemi sayesinde bina içerisindeki belirli bölgeleri daha güvenli hale de getirebiliyorsunuz. Örneğin; binanın herhangi eklentisinde yer alan bir odayı veya bir bölümü kişiye özel bir alan haline getirebilir. Nasıl mı? Odanın veya binanın herhangi bir bölümüne giriş için, şifreli veya kart okuyuculu sistem kullanarak bölüm girişlerini kişiye göre  özel hale getirebilirsiniz.

Tabi şunu da unutmamalıyız. Bu sistemlerin kurulumlarını gerçekleştiren firmaların bir geçmiş olmalı, değil mi? Yani bir referansa sahip olmaları gerekli… Çünkü bütün işlerinizin güvenliği bu firmaya bağlı sonuçta… Kullandığı sistemin kalitesi sizleri memnun etmeli ve garanti koşulları sizleri mağdur etmemeli, diye düşünüyorum. Peki bunun için ne yapmalıyız? diye bir soru sorabilirsiniz. Merak etmeyin sizden bu bilgiyi saklamayacağım. 🙂 Online satış işlemlerine sahip ve kendini bu konuda kanıtlamış bir siteden bahsedeceğim. Sitenin adı Paket Kamera… Bu site sayesinde elektronik ve güvenlik ile alakalı ilgili tüm materyallere ulaşabilirsiniz. “Güvenliğiniz için her şey tek pakette ” sloganıyla müşterilerine değişik paket imkanları sunuyorlar. Tavsiyem, bu siteyi gezmeden diğer alış-veriş yapmayın. Güvenliğinizi, güvenilir kişilere emanet edin.. Kolay gelsin.

(28)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.