Home Püf Noktalar WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi
WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi

WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi

54
0

Merhaba arkadaşlar

Açık kaynak kodlu olan ‘i bilmeyenimiz yoktur. Açık kaynak kodlu olduğu içinde bu tür yazılımların devamlı güncellenmesi gerektiğide malumdur. Güncellemeleri gerektiği gibi yapmanızın dışında,wordpress'i ilk kurduğunuzda yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Bu işlemlerden biriside web alanınızdaki bulunan wordpress dosyalarının izinlerinin düzenlenmesidir. Dosyaların izinlerini düzenlemezseniz sitenizin başkaları tarafından hacklenme olasılığını göze alıyorsunuz demektir. Bizde bu makalemizde wordpress kurulumunu yaptıktan sonra dosya yazma izinlerine hangi değerleri vermeniz gerektiğini anlatacağız.

DİZİN İSMİYAZMA İZNİ
Ana dizin (root)755
Wp-İncludes755
Wp-Admin755
Wp-content755
Wp-admin/index.php644
.htaccess644
Wp-config.php644

NOT. Bazı eklentiler kurmak için bazı dosyalarınızın yazma izinlerini 755 yapabilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra tekrar yukarıda yazıldığı konuma getiriniz.

(54)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.