Home Püf Noktalar Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir?

Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir?

32
0

Merhaba arkadaşlar, arkadaşlarım tarafından devamlı gönderilen Facebook oyun davetlerine hep gıcık olmuşumdur. Sizlerinde gıcık olduğunuzu tahmin ediyorum. Sinirlerinizi bozan Facebook davetlerini engellemek için bu makaleyi hazırlama gereği duydum. İnşallah hep birlikte bu gudubet oyun davetlerden kurtulacağız. Gazamız mübarek olsun diyerek hemen yapacağımız işlemleri sırayla uygulayalım. Bu adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız artık Facebook’ta size kimse oyun isteği atamayacak.

1- ) İlk Önce Facebook’ta oyun isteklerini engellemek için Facebook hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan aşağı doğru çevrili ‘Yön Tuşu’na‘ basınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yani..

 

2-) Açılan menüde ‘Ayarlar‘ seçeneğini bulup tıklayınız.

3-) Sonra sol taraftaki menüden aşağıdaki resimdeki gibi Engelleme başlığına Tıklayın.

4-) Tıkladığınızda Engelleme ile ilgili alana gireceksiniz. Burada karşınıza ‘Uygulamaları Engelle‘ isminde bir seçenek yer alacak. Bu bölümde yer alan boşluğa oyun isteği almaktan bıktığımız oyunun ismini girerek davet isteklerini engelliyoruz. Aşağıdaki gibi oyun isimleri girerek engelleyebilirisiniz
facebook_oyun_engelleme3

 

(32)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.