Home Püf Noktalar WordPress Temanın Arka Planında Video Nasıl Oynatılır?

WordPress Temanın Arka Planında Video Nasıl Oynatılır?

129
0

Merhaba arkadaşlar bazen bana e-mail yoluyla bir çok soru geliyor. Aralarından bazılarını anlatıyoruz, bazıları da çok uzun anlatımlar olduğu için rafa kaldırıp videolu çekimlerde anlatımlarını yapıyoruz. İşte anlatımı kısa süren sorulardan seçtiğim, başlıktan da anlayacağınız üzere “ sitemizin arkaplanına nasıl ekleyeceğiz?” sorusudur.

Bildiğiniz üzere bazı kurumsal firmalarında arkaplanını süsleyen bu web sitesinde hareketli tarzda olduğu için herkesin dikkatini çekmektedir.  Bunun dışında web sitenizin kurulma meramını videolarla daha iyi anlatabileceğinizi düşündüğünüz içinde video yerleştirmek isteyebilirsiniz. Bence bu kullanım daha güzel gibi… Eğer sizde web sitenizin arkaplanına video eklemek istiyorsanız tam yerine geldiğinizi söyleyebilirim. Açıklayıcı bulacağınız bu ile wordpress sitenize anında video ekleyebileceksiniz. O zaman ne bekliyoruz hemen anlatıma geçelim isterseniz.

1. Google arama motoruna girerek “mb.YTPlayer background video” wordpress eklentisini indiriyorsunuz.

2. Sonrasında WordPress temanızın yönetim paneline girerek ve Eklentiler başlığına tıklayarak eklentiyi wordpress temanıza yüklüyorsunuz ve etkinleştiriyorsunuz.

3. Etkinleştirme işleminden sonra yine yönetim panelindeki Ayarlar başlığına tıklayarak burada yer alan “mb.YTPlayer” başlığına tıklıyorsunuz ve aşağıdaki görünümle karşılaşıyorsunuz.

wordpress arka planda video oynatma eklentisi

 4. Yukarıdaki resmine en başında yer alan “active the background video” check kutucuğunu işaretliyorsunuz.

5. Sonrasında da bulunan videonuzun tarayıcıdaki adresini resimde belirtilen “the youtube video url is” alanına kopyalıyorsunuz.

6. “The page where you to show the background video is” bölümüyle de videonun nerede oynatılmasını istediğiniz seçeneği seçiyorsunuz.

7. “Set the opacity” değeriyle de videonuzun şeffaflık ayarını yapabiliyorsunuz. Diğer seçenekleri değiştirerek öğrenebilirsiniz.

Hepinize kolay gelsin.

(129)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.