Home Püf Noktalar Web Siteni, Google Drive ile İnternet Ortamında Ücretsiz Yayınla
Web Siteni, Google Drive ile İnternet Ortamında Ücretsiz Yayınla

Web Siteni, Google Drive ile İnternet Ortamında Ücretsiz Yayınla

1.40K
5

Merhaba arkadaşlar, yapmış olduğunuz sitenizi deneme amaçlı internet ortamında ücretsiz olarak yayınlayabilmenizle alakalı daha önceden bir hazırlamıştım. Şimdi farklı bir yöntem kullanarak nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. Bu makaleyi hazırlamamın nedeni sitedeki bir çok arkadaşın anlatım yaptığım halde yine bu soruyu sormasından kaynaklanmaktadır. Artık herkes bu yeni makale sayesinde host ve domain almadan yani hiçbir ücret ödemeden sitesini internet ortamında yayınlayabilecekler. ( Diğer makaleyi de okumanızı tavsiye ederim. Diğer makaleye gitmek için TIKLAYIN)

Peki bu işlemi yapabilmemiz için nelere ihtiyacımız var? Hemen söyleyelim gmail hesabınızın olması yeterlidir. Eğer gmail hesabınız yok ise aşağıdaki işlemleri uygulayabilmeniz için bir email hesabına ihtiyacınız olacaktır. O zaman ne bekliyorsunuz hemen gmail'e girip e-posta hesabı edinin. Ondan sonra aşağıdaki videoyu izleyin. Hayırlı seyirler.

Benim bu konuda  çekmeme ilham kaynağı olan, cyberarrior'dan Sessiz Teori nickli arkadaşın anlatımıdır. Kendisine teşekkür ediyorum.

(1398)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(5)

 1. web builder programından bir site yapıyorum ve kategoriler çok fazla her sekme için ayrı bir sayfa mı açacağım yoksa daha kolay yolu varmı bu konuda pek bilgim yok eğer sekme için ayrı sayfa açarsam binlerce sayfa açmam gerekiyor nasıl yaparım acil yardım

  1. Muhammet arkadaşım, html sitelerde her kategori alt başlığı için bir sayfa oluşturmalısın malesef. Ama yazılımlı yani asp veya php site olsaydı her sayfa için ayrı kodlarla uğraşmana gerek kalmayacaktı.

   1. nasıl anlatsam mesela örnek veriyorum işletim sistemleri diye bir sekme var bunun içerisinde hadi windows 7 isimli ayrı bir sayfa oluşturdum o sayfaya windows 7 nin farklı versiyonlarını koyarken her versiyon için ayrı bir sayfa açmam gerekiyor bu çok sıkıntı oluyor yokmu başka yolu

    1. Ahmet arkadaşım ne demek istediğini anladık ki cevap verdik. Her sekme için her sayfa için ayrı bir sayfa açman gerekiyor. Bu html tarzı siteler hep böyle. Dediğim gibi yazılım bilirsen yani asp ve php dillerinden herhangi birisini bilirsen sayfaları otomatik oluşturabiliyorsun. you understand? dire? dizer?
     sagen? anladın? bak kaç dilde yazdım 🙂

 2. Çok yararlı bir blog olmuş ve bilgilerde çok yardımcı olacak bilgiler.Teşekkür ediyorum 😀

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.