Home Wordpress & Joomla WordPress Beyaz Sayfa Sorunu
WordPress Beyaz Sayfa Sorunu

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu

22
0

Mrb Arkadaşlar,

Bazen wordpress kurulumu yaptıktan sonra beyaz sayfa karşımıza çıkabilir. Bunun için bazı denenmiş ve sonuç alınmış yöntemleri sizlere bir bütün olarak vereceğim.


1. Eğer kurulum anında bu sayfayla karşılaşıyorsanız

ÇÖZÜM: wp-config.php dosyasını not defteri ile açıp ansi olarak kaydedin.Ama uzantısını .txt olarak kaydetmeyin zaten ftp ile sunucuya tekrar attığınızda uzantısının .php olup olmadığını göreceksiniz ordan da değiştirebilirsiniz.

2. Tema yüklediğinizde beyaz sayfa çıkıyorsa

ÇÖZÜM-1: İlk önce ftp alanınızda dosyaların yedeğini bilgisayarınıza yükleyin sonrasında ise veritabanı yedeğini alın. Bunları yaptıktan sonra temanızın bulunduğu klasördeki eklediğiniz temanın ismini bularak silin. eğer yine olmazsa ftp alanınızdaki tüm dosyaları silerek yeniden kurulum yapın ve veritabanınızı tekrar yükleyin. 

ÇÖZÜM-2: WordPress’in sitesinden size uygun sürümün wp-includes ve wp-admin dosyalarını FTP programı aracılığıyla WordPress kurduğunuz dizine atınız.

ÇÖZÜM-3: Hosting firmanız ile iletişime geçerek php.ini dosyasınızın safe_mod (güvenlik modu) durumu “off“ ise “on“ olarak değiştirmelerini söyleyin.

(22)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.