Home Püf Noktalar Google’da Online Anket Nasıl yapılır?

Google’da Online Anket Nasıl yapılır?

1.52K
0

Merhaba arkadaşlar google’ın bize sunduğu birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan bir taneside bu makalede anlatacağım Google Formları özelliğidir. Bu özellik ile online anketler oluşturabilir ve istediğiniz kişilerle bu anketleri paylaşabilirsiniz. Google dökümanları etkin kullanarak çok etkili dökümanlar hazırlayabilirsiniz.

Google’ın sunduğu bu özelliği kullanabilmeniz için Google hesabınıza sahip olmanız yeterlidir. Eğer hesabınız yoksa kedinize bir adet gmail hesabı edinmeniz gerekmektedir. Hesabınız varsa hemen başlayalım.

Arama çubuğuna google formlar yazıp çıkan linkte tıkladığınızda veya https://docs.google.com/forms/u/0/ bu linke tıkladığınızda google formlara giriş yapabilirsiniz. Şablon galerisinden çeşitli şablonlara ulaşabilir bu hazır şablonları kullanabilirsiniz. Hazır şablon kullanmıyorsak “Boş” seçeneğine tıklayarak başlıyoruz.

ilk alanda oluşturduğunuz anket hakkında kısa bilgiler verebilirsiniz. 2. Alanda anket sorumuzu ve şıklarımızı belirliyoruz.

Anket şıklarını, onay kutuları veya diğer tasarımlardan seçebilirsiniz.

Son olarak ekranın üstünde bulunan “Gönder” seçeneğine tıklayarak anketinizi paylaşabilirsiniz.

Anketinizi E-posta ile veya linki kopyalayarak paylaşabilirsiniz. Eğer bir websiteniz varsa anket kodlarını alarak sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Anket sonuçlarını “Yanıtlar” ekranından takip edebilirsiniz.

(1524)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.