Home Tanıtım Duvardan Duvara Halı

Duvardan Duvara Halı

133
0

Duvardan Duvara Halı Nedir, Avantajları Nelerdir?

Duvardan duvara halı, yalnızca kamuya açık alanlarda değil evlerde de kullanılan popüler bir kaplama yöntemidir. Bu yöntem ile tüm zemin halı ile kaplanmaktadır. Oldukça avantajlı olan duvardan duvara halılar, birçok farklı renk ve modeli bir arada bulundurmaktadır. Bu sayede halının uygulanacağı ortama en uygun olan model kolaylıkla seçilmektedir. Halı her evin vazgeçilmez eşyalarından biridir. Dekorasyonun tamamlanmasına yardımcı olan halılar kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Duvardan duvara halılar bunlardan sadece bir tanesidir. Bu tarz halılar evlerden çok dış mekânlarda kullanılmaktadır. Parke ya da fayans gibi diğer zemin ürünleri yerine duvardan duvara halıların tercih edilmesi ortama çok daha yumuşak ve doğal bir hava katacaktır. Duvardan Duvara Halı özellikle cami ve mescit gibi namaz kılınan ortamlar için ideal olmaktadır.

Duvardan Duvara Halı İstanbul

Hızla ve kolaylıkla temizlenebilmesi bu tarz ortamlarda yaşanabilecek hijyen sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Bunun dışında otel ve benzeri diğer yerlerde de kullanılabilen duvardan duvara halılar temiz ve düzenli bir görünüm oluşturmaktadır. Son dönemlerde üretilen duvardan duvara halılarda kalite çok daha artmıştır. Bu sayede yıpranma ve bozulma olasılığı oldukça düşük olmaktadır. Duvardan duvara halı m2 fiyatları halının modeline ve kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İsteğe bağlı olarak özel fiyat alınmalı ve evin ölçüleri dahilinde bütçeye uygun bir fiyat belirlenmelidir. Haliflekss.com bu konuda birçok farklı modelde ve kaliteli duvardan duvara halı seçeneklerini en ucuz fiyatlara satışa sunmaktadır. Site yeni açıldığından birçok farklı halıyı en uygun fiyatlara satın almak mümkündür.

Duvardan Duvara Halıların Avantajları Nelerdir?

Duvardan duvara halıların yoğun talep görmesinin en önemli sebebi birçok avantajı olmasıdır. Bu avantajlardan ilki halının kolaylıkla serilmesi ve geri sökülebilmesidir. Bu sayede herhangi bir sorun olmadan tüm halı aynı anda sökülebilmektedir. Bunun dışında bir diğer avantajı ise maksimum hijyen sağlamasıdır. Kolay kolay kir tutmamakta ve elektrik süpürgesi gibi aletler ile kısa süre içerisinde temizlenebilmektedir. Bu sayede uzun saatler uğraş verilmesine gerek kalmamaktadır. Duvardan duvara halı modelleri küfe karşı dayanıklıdır. Bu sebeple cami gibi insanların namaz kıldığı yerlere serilmesinde hiç sakınca bulunmamaktadır.

Halının kalınlığı ve tüy yapısı isteğe bağlı olarak belirlenmektedir. Model konusunda oldukça geniş bir seçenek yelpazesi bulunan duvardan duvara halılar, uzun süre yıpranmadan ve zarar görmeden güvenle kullanılabilmektedir. Duvardan duvara halılar evlerde kullanıldığında da birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan en önemli olanı halının ısıyı hapsediyor oluşudur. Bu sayede kış aylarında gerekli yalıtım yapılabilmektedir. Bu da doğalgaz faturasını düşürülmesine katkıda bulunacaktır. Duvardan duvara halı serilmeden önce alt zeminin temizliğine dikkat edilmelidir. Zemin iyice temizlendikten sonra halı serilmelidir. Duvardan duvara halı döşeme konusu oldukça önemlidir.

Cami ve Mescit Halısı Nasıl Olmalıdır?

Kırmızı Renk Gösterişli Cami Halısı

Cami ve mescitler insanların dini görevlerini yerine getirdiği önemli yerlerdir. Buralarda kullanılacak halılar özel olarak seçilmelidir. Cami Halısı üzerinde yer alan motifler dikkatle seçilmelidir. Motifler namaz kılan kişinin kafasını karıştırmayacak sadelikte olmalıdır. Ayrıca halıda kullanılan malzemede namaz kılan kişiyi rahatsız etmeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Mescit halısı seçiminde de aynı özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tarz ortamlar her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği yerlerdir. Bu sebeple halıların yıpranma ihtimali artmaktadır.

Camilerimizi Süsleyen Mescit Halısı

Bu tarz bir problemin yaşanmaması için en sık dokunmuş ve kalın duvardan duvara halı modelleri tercih edilmelidir. Bu tarz halılar uzun süre kullanıma en uygun halı modellerindendir. En doğru cami ve mescit halıları için https://www.haliflekss.com/ en kaliteli halı modellerini bir arada satışa sunmaktadır. Sitenin yeni açılmış olması fiyatlara olumlu anlamda etki etmektedir.

(133)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.