Home Ücretsiz Temalar WordPress Odunya Teması

WordPress Odunya Teması

166
0

ücretsiz ından olan odunya temasını buradan indirebilirsiniz. Sade tasarım, 3 fraklı renk, adsense uyumlu , uyunlu kişisel blog temasıdır.
Kolay gelsin.

1. WORDPRESS ODUNYA TEMASI:   


TEMA KURULUM

1- Öncelikle rarlı dosyadan çıkan odunya isimli temayı wp-content klasörü içindeki themes klasörü içine atınız. Ayrıca pagenavi eklentisini de wp-content klasörü içindeki plugins klasörüne atınız.

2- Temanızı wp-admin'den Görünüm sekmesinden aktif ediniz.

3- Eklentiler bölümünden de pagenavi eklentisini aktif ediniz.

4- Pagenavi eklentisinin ayar sayfasına girerek ( kullanım rehberi pdf ) resimdekinin aynısı olacak şekilde ayarları yapınız.

5- Odunya tema panelinden rengi seçip ve diğer ayarları yapıp kaydet butonuna basınız.

TEMA KULLANIM

Temanızı sorunsuz kurduysanız artık kullanıma geçebiliriz. Temanızdaki sosyal ağ butonlarını, reklam alanlarını, anahtar kelimelerinizi, e-posta abonelik bölümlerini temanızın ayar panelinden yapabilirsiniz. Görünüm > odunya Paneli bölümünden ulaşabilirsiniz.

Temanızı kurduktan sonra yazılara nasıl resim ekleyeceksiniz ?

Bunun için 3 yol var.

1- Yazılarınıza öne çıkarılmış görsel bölümünden resim ekleyebilirsiniz.

2- Eğer özel alan kullanıyorsanız bu temada eski yazılarınızdaki resimler kaybolmaması için özel alanda eklenilmiştir. Bunun için “resim” özel alanı eklidir. İndex.php, archieve.php, category.php ‘deki resim yerine önceden kullandığınız özel alanı ekleyebilirsiniz.

3- Eğer hiç bir resim eklenmemişse bu sefer temada bulunan resim yok ibaresi gelir. Bu şekilde görsel uyumluluk sağlanır. İsterseniz aynı ölçüde kendi site logonuzla değiştirebilirsiniz.

Temadaki Sosyal Ağlar

Temadaki sosyal ağlar için gerekli işlemler panelden eklenerek yapılmaktadır. Ayrıca sosyal ağ hesabınız yoksa boş bırakırsanız o bölüm pasif olacaktır. Ayrıca örnek adresler gerekli bölümlere yazılmıştır. Bunları silip yeniden kendi adreslerini yazıp kaydediniz. Eğer kaldırmak isterseniz o bölümü tamamen silip kaydedin. Başlangıç ayarına dönecektir.

(166)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.