Home Püf Noktalar WordPress için Tavsiye Ettiğim En Güzel Eklentiler
WordPress için Tavsiye Ettiğim En Güzel Eklentiler

WordPress için Tavsiye Ettiğim En Güzel Eklentiler

31
11

Merhaba arkadaşlar,  bu zamana kadar aklımda ; WordPress i nasıl geliştirebilirim?  WordPress‘ in hangi eklentilerle istediğim sonuçları daha erken alabilirim? gibi sorular vardı. Hatta  bunlar gibi birçok soru diyebilirim… Tabi bunun için yola koyuldum … Bu soruların cevaplarını tam anlamıyla kendim buldum dersem yalan söylemiş olurum. Çoğunluğu yabancı sitelerdeki makale ve videolarla , geri kalan kısmını da samimi bulduğum arkadaşlarımdan edindiğim bilgilerdi.

Biliyorsunuz, ben paylaşmayı seven birisiyim. Öğrendiklerimi saklasaydım zaten buralarda olmazdım. Alexa değerimin ve Hitimin çok iyi durumlarda olmasının nedeni yukarıda bahsettiğim soruların cevaplarını elde ettiğim için olmuştur zaten. O yüzden burada yazdıklarımın basit şeyler olduğunu düşünmeyin. Elimdeki verilere dayanaraktan söylediğimi de unutmayın.

WordPress tabanlı siteler git gide artmakta …Sebebi nedir? dersek sizde biliyorsunuz ki Google  Wordpress tabanlı siteleri çok seviyor. Birçok uluslararası şirkette artık WordPress tabanlı site yapısına döndüler bile. Eeee…Bizde bunu kullanmalıyız değil mi? Amaç her zaman olduğu gibi sitemizi Google iyi tanıtmak değil mi? Tabiki de evet.

Neyse sözü fazla uzatmak istemiyorum. Aşağıdaki  eklentileri kurun ne işe yaradıklarını google amcaya sorarsınız , sizde iyi bir şekilde ne işe yaradığını öğrenmiş olursunuz. O kadar çok eklenti var ki  , amacımız size doğru eklentileri kurdurtmak aslında. Bununla birlikte eklentiler hakkında bilmediklerinizi  öğrenmeniz içinde size de bir fırsat sunuyorum..  Hemen şunu tekrar hatırlatayım WordPress ile ilgili birçok yazı okudum, diğer sitelerde yazılanlara fazla itibar etmeyin. Önüne gelen site açıp bilmedikleri şeyler hakkında konuşuyor ve yorum yaıyor.Siz siz olun beni dinleyin.

Kolay gelsin

Sizlere Tavsiye Edilen En Güzel (işinize yarayan) WordPress Eklenti listesi.

1- Easy WP SEO 

2- All in SEO

3 – Seo Friendly İmage

4- SEO SearchTerms Tagging 2

5- SEO Smart Links

6- Simple SEO for Paged Comments

7- Akismet

8- External Links

9- upPrev

10 – XML Image Sitemap

(31)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(11)

  1. hocam wordpress de bir yazıyı sadece belirli bir sayfada yayınlama olanağı varmı

    mesela oyun ile ilgili yazdığım bir yazı oyun sayfasında yada kategorisinde gözüksin (sadece o sayfa)

  2. Selam Aleyküm.

    Kardeş Senden Bir Rıcam Olacak Ben Bir Siteyi Tasarladım Bitirdim Neredeyse Wordprensten Geldim Bir Yere TIkandım Kaldım Ürünler Menüsüne Page Navi Eklentisini Eklemek İstiyorum Olmuyor Sayfa Numaralandırma Olsunda Eklenti Fark Etmez Onları Bir Türlü Ayarlıyamadım Mümkünse Eğer Bana Yardımcı Olurmusun 2 Ay Rahat Oldu Kimse Yardımcı Olmuyordu Bende Bıraktım Site Senin Siteni Görünce Bir Sorayım Dedim Neyse Fazla Uzattım Sanırım Yardımcı Olursan Çok Sevinirim Kolay Gelsin

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.